Vodafone Numara Sorgulama

Vodafone Numara Sorgulama

Biri sizi aradı ve bu kişi telefon rehberinizde kayıtlı değil. Vodafone Numara Sorgulama ile arayanın  Kim olduğunu merak ediyorsunuz. Yıllar önce olsa hemen ansiklopedi kalınlığında olan rehber açılıp araştırma yapılabilirdi. Fakat oradan da sadece isim ve soy isim bilinerek numara bulunmaya çalışılırdı. Ama numara sorgulamak şimdi çok daha basit! Sizi arayan ve rehberinize kayıtlı olmayan bir kişinin kim olduğunu öğrenmek için ya Vodafonu aramanız ya da Vodafone’a kısa mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Böylece sizi arayan o bilinmeyen numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.

Vodafone’dan rehberinize kayıtlı olmayan bir numaranın kime ait olduğunu öğrenmek istiyorsanız öncelikle sizi arayan bu numaranın bir Vodafone numarası olması yani 542 – 543 – 544 – 545 – 546 – 547 – 548 – 549 numaraları ile başlıyor olması ya da başka numara fakat numarasını Vodafone’a taşımış olması gerekmektedir. Ayrıca öğrenmek istediğiniz numara sahibinin operatör rehberinde kaydının herkese açık olması lazım. Eğer kaydı kapalı ise o numarayı sorgulayamaz ve kime ait olduğu bilgilerine asla ulaşamazsınız.

Vodafone’a ait bir numarayı Vodafone Bilinmeyen Numaralar Servisi’nden sorgulama yapmak için,  11842 Bilinmeyen Numaralar servisini arayabilirsiniz. 11842 Bilinmeyen Numaralar servisi öğrenmek istediğiniz kişinin rehber kayıtlarının açık olması şartı ile size ister isim ve soyadından isterseniz numaradan bilgileri verecektir.

Sms Yolu İle öğrenme

Eğer yok ben aramak istemiyorum SMS ile öğreneceğim derseniz bunun içinde Vodafone size bir yol sunmuş. Bunun için de KIM yazarak bir boşluk bırakıyorsunuz, daha sonra kime ait olduğunu öğrenmek istediğiniz 10 haneli numarayı yazıp 7048’e kısa mesaj gönderiyorsunuz. Böylece yine rehberi açık olmak kaydıyla o gönderdiğiniz numaranın hangi isim ve soy isme kayıtlı olduğu size kısa mesaj yoluyla geliyor. Kısa mesaj ile öğrenmenin tek dezavantajı ise sadece numara ile kime ait olduğunu öğrenebiliyorsunuz, isim yazarak numara öğrenemiyorsunuz.

Fakat son yıllarda rehberden öğrenme işinin kötüye kullanımının artması üzerine kişiler rehberde isimlerini kapalı konumuna getirmeyi daha uygun buluyorlar. Bu da arayan kişinin kim olduğunu öğrenmemizi zorlaştırıyor. Bununla birlikte sizi arayan numara kişiye özel değil ise herhangi bir kurum numarası ise o zaman o kurumla ilgili bilgilere ulaşabiliyorsunuz.

 

 

 

About admin

71 queries 1,549