Vodafone Kontör Sorgulama

Vodafone Kontör Sorgulama

Vodafone Kontör Sorgulama

Cep telefonlarında faturasız hat kullanan Vodafone aboneleri faturalı hat kullanan abonelerin tersine istedikleri kadar değil yükledikleri kontör kadar hizmetlerden faydalanabilmektedirler. Bu bir bakıma faturasız hat kullanan abone için avantaj olmaktadır. Çünkü faturalı hat kullanan abonelerin fatura dönemlerinde karşılaştıkları bazı tatsız sürprizlerle karşılaşmamış olurlar. Ama faturasız hat kullanan abonelerin dezavantajı da yok değil. Örneğin yükledikleri kontörlerin ne kadar kaldığını sorgulama yapmadıkları zaman bilemedikleri için pat diye ortada kalma söz konusu olabilir.

Bu sebeple bakiye sorgulanarak ne kadar kontör kalmış öğrenmenin her zaman kolay olması gerekir. Vodafone kullanıcılarına bu kolaylığı sağlamış ve arayarak, tuşlayarak ya da kısa mesaj ile bakiyelerinde ne kadar kontör olduğunu öğrenmelerini imkân tanımış.

Vodafone Kullanıcıları Kalan Kontörlerini Nasıl Öğrenebilir?

Faturasız hat kullanıcılarının kontörlerinin ne zaman biteceği endişesini ortadan kaldırmak için Vodafone birçok kolaylık sağlamış bulunmakta. İşte kontör sorgulama yolları:

Kısa mesaj ile öğrenmek istiyorsanız eğer o zaman BAKIYE yazarak 7501’e mesaj göndermeniz kalan kontörünüzü öğrenmenize yardımcı olacaktır.

Telefondan tuşlama yolu ile kalan kontörlerinizi öğrenmek isterseniz o zaman *123# tuşlarına basıp kalan kontörlerinizi öğrenebileceksiniz.

Ayrıca Vodafone’nun resmi internet sayfası olan vodafone.com.tr adresine girip, online self servis sayfasını açtığınızda karşınıza çıkacak telefon numarası ve şifre kısımlarını doldurmanız ile kalan kontörlerinizi öğrenebilirsiniz. Online self servis sayfasında istenilen şifreyi ise almak oldukça basit. Sadece S yazıp 7000’e kısa mesaj göndermeniz sonrasında size hemen yine kısa mesaj ile bir şifre gelecektir. Bu şifreyi online self servis hizmetleri için kullanabilirsiniz. Vodafone’nun bu hizmeti tamamen ücretsizdir.

Vodafon Otomatik Bakiye Bilgilendirme Servisi

Tüm bunların yanında Vodafone’nun kullanıcılarına sunduğu diğer bir hizmette otomatik bakiye bilgilendirme servisi. Bu servis otomatik olarak tüm faturasız hat sahibi kullanıcılarına gönderilmektedir. Böylece otomatik bilgilendirme servisinden gelen mesaj ile kalan kontörünüzü öğrenmiş olacaksınız. Fakat bu bilginin her ay telefonunuza otomatik olarak gelmesini istemiyorsanız BAKIYE KAPAT yazıp 7048’e göndermeniz gerekiyor. Bu gönderdiğiniz kısa mesaj sonrasında siz sorgulamadıktan sonra hiçbir şekilde size otomatik bakiye bilgileri gelmeyecektir.

 

About admin

68 queries 0,380