turkcell taahhüt bozma cezası

Turkcell Paket Sorgulama

Turkcell Paket Sorgulama

Büyük bir alt yapıya sahip operatörlerden biri olan Turkcell abonelerine birçok farklı paketlerle hizmet sunmaktadır. İster faturalı hatta sahip olun isterseniz hazır kartınız olsun Turkcell’in bu paketlerinden biri sizin ihtiyacınızı karşılayacaktır. Turkcell Paket Sorgulama işleminin nasıl yapıldığını inceleyelim şimdi.

Turkcell aboneleri paket sorgulaması yapmak istelerse ne yapacaklar? Nasıl bir yol izlemeleri gerekiyor? Paket sorgulama yapmak ve paket değiştirmek için ne yapması gerekiyor? İşte bu tür sorular Turkcell abonelerinin aklını karıştırıyor olabilir. Turkcell abonelerine paket sorgulama konusunda da yardımcı olarak birkaç seçenek sunuyor.

Turkcell Paket Sorgulamayı Nasıl Yaparım?

Turkcell kullanıcılarına büyük bir kolaylık yaparak ücretsiz olarak ‘Kalan Paket’ adlı bir hizmet sunuyor. Bu hizmet ile Turkcell kullanıcıları paketlerinde ne kadar kaldığını güncel olarak anında ücretsiz olarak öğrenebiliyorlar. Kalan paket uygulaması ile paketlerinizde ne kadar kaldığını o dakikaya kadar anında öğrenebiliyorsunuz. Ayrıca diğer hizmetlerde olduğu gibi 6 ya da 12 öncesini vermiyor. Turkcell abonelerine sunduğu tüm yurtiçi dakika ve kısa mesaj paketlerinde o dakikaya kadar kalan kısmı verirken internet paketinde ise sadece son 1 saatlik zaman dilimi hariç olarak kalanı öğrenmenizi sağlıyor.

Turkcell faturalı bir hatta sahipseniz ve paketinizde ne kadar kaldığını öğrenmek istiyorsanız tümü için KALAN yazıp 2200’a göndermeniz gerekiyor. Eğer sadece paketinizde kalan dakikayı öğrenmek istiyorsanız KALAN DAKIKA yazıp 2200’a, paketinizde ne kadar SMS kaldığını öğrenmek için KALAN SMS yazıp 2200’a ve sadece paketinizdeki interneti öğrenmek istiyorsanız KALAN INTERNET yazıp 2200’a göndermeniz yeterli olacaktır.

Bunun dışında telefonunuzdan *100# yazıp arama tuşuna bastığınızda paketinizdeki kalan kısımları öğrenmiş olursunuz.

Ayrıca paket sorgulamasını www.turkcell.com.tr adresine girerek online işlemlerden de yapabilirsiniz. Hangi yolla yaparsanız yapın tün bu paket sorgulama işlemleri ücretsizdir.

Bunların dışında Turkcell aboneleri paketlerindeki tarifeleri sorgulamak isterlerse TARIFE yazarak 2222’ye göndermeleri gerekmektedir. Böylece kullanmakta olduğunuz paket tarifeniz ve diğer paketler size kısa mesaj yoluyla gönderilecektir.

Eğer Turkcell faturalı hat sahibi iseniz cep telefonunuzdan *177*1# tuşlayarak mevcut paketinizi sorgulayabilir, tarife bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Hazır kart sahibi iseniz yine cep telefonunuzdan *166*1# tuşlayıp paket sorgulaması ve tarife bilgisi alabilirsiniz.

 

 

About admin

68 queries 0,623