turkcell taahhüt bozma cezası

Turkcell Numara Sorgulama

Turkcell Numara Sorgulama İşlemleri

Bilinmeyen bir numaradan aranmak çoğu zaman can sıkıcıdır. Kime ait olduğunu bilemezsiniz ve boş vermeye çalışsanız da bir türlü aklınızdan gitmez. Eğer sizin de bu gibi şeyler başınıza geliyor ise yapmanız gereken şey çok basit. Turkcell kullanıcısı iseniz sizi arayan ve sizin rehberinizde kayıtlı olmayan bu numaranın kime ait olduğunu bulmanız için pek çok seçenek bulunmakta.

Numaranın Kime Ait Olduğunu Nasıl Öğrenilir?

Öncelikle diğer tüm operatörlerde geçerli olduğu gibi yine arayan kişinin Turkcell abonesi olması ve Turkcell rehberinde görünür konumda olması lazım. Eğer rehberde görünür konumunu kapattırmış ise hiçbir şekilde bu numara sahibinin kimliğine ulaşamazsınız.

Turkcell Numara Sorgulama Hizmetleri

Telefonla Turkcell Bilinmeyen Numaraların Sorgulanması: Bu tür hizmetler 7/24 denilen haftanın 7 günü 24 saat verilen hizmet türlerindendir. Gece ya da gündüz istediğiniz saatte ya cep telefonunuzdan ya da sabit telefonunuzdan 11832 numaralarını tuşlayarak bildirdiğiniz numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz veya isim soy isim ve adres belirterek abone ismine ulaşabilirsiniz. Tabi ki yine abonenin rehberde görünme durumunun açık olması şartı ile. Bu hizmetin ücretli olduğu unutulmamalıdır.

Bilinmeyen Numarayı Kısa Mesaj İle Sorgulama: sizi arayan bilmediğiniz bir Turkcell numarasının kime ait olduğunu öğrenmek için kısa mesaj servisini kullanabilirsiniz. Bunun için de KIM yazıp bir boşluk bırakmanız ve arkasına kime ait olduğunu öğrenmek istediğiniz numarayı yazarak 2222’ye kısa mesaj göndermeniz gerekmekte.

Turkcell Bilinmeyen Numaraları İnternetten Sorgulama: Turkcell’in online işlem merkezi internetten sorgulama yapılması için de hizmet vermektedir. Bu sayfada bilgi sorgulama menüsü altında bilinmeyen noyu tıklamanız ve gereken isim soy isim adres gibi yerleri doldurup istediğiniz abonenin telefon numarasına ulaşabilirsiniz. Aynı şekilde telefon numarası yazarak kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.

Turkcell Bilinmeyen Numaraları TV’den Sorgulama: Digiturk kanal 532’den bilinmeyen numara sorgulaması yapabilirsiniz.

Turkcell Bilinmeyen Numaraları Wap Servisi İle Sorgulama: Bunun için wap.Turkcell-im.com.tr adresin girmelisiniz. Daha sonra wap işlem merkezinden sorgulama yapabilirsiniz.

Tüm bunlarla birlikte ücretli olarak Turkcell abonelerine bir seçenek daha sunuyor. Bilinmeyen numarayı öğrenmek için sadece o numarayı yazıp 2200’a göndermek yeterli oluyor.

 

 

About admin

68 queries 0,984