TSE Belgesi Sorgulama

Tse, yani uzun adıyla Türk Standartları Endüstrisi Ülkemizde hizmet vermeye 1960 yılının başlarında başlamıştır. Türk Standartları Endüstrisi Uluslar arası elektroteknik komusyonunun resmi üyesi olması ile tescilli bir kuruluş olmaya yolunda en güçlü adımı 1956 yılında atmıştır. Genel anlamda bir çok insan TSE nin adını bilir fakat misyonunun ne olduğunu bilmez. İsterseniz biraz bu konuya değinelim.

TSE NİN MİSYONU VE GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE VİZYONU

Kaliteli bir ürünün veya bir tüketici eşyasının belli olmasını ve standartlara uygun olmayanların da bu elekten geçememesine olanak sağlayan Tse üreticiler arasında bir rekabet ortamı oluşmasına zemin hazırlar. Kaliteli ürünlerin bazı Tse maddelerinden geçmesi, üretici için satışlarda daha verimli olmaktadır. Standartları yakalayamayan üreticilerin ise bu misyona uygun olarak üretim yapması , tüketiciyi daha verimli ve kaliteli yaşam şartlarına ulaştırmaktadır. Türk Standartları Endüstrisi bir bakanlık çatısı altında yer almamaktadır. Direct olarak başbakanlığa bağlı olan bir kuruluştur.

TSE HANGİ HİZMETLERİ SUNAR

Ülkemizin bir çok alanında faliyet göstermekle mükellef olan Tse her zaman tüketici dostu bir kuruluş olmanın güvenini sağlamaktadır. Çatısı altında kollara ayrılır ve hizmet pramitini yaygın ağıyla sunar. Bunları kalem kalem saymak istersek aşağıda listelediğimiz maddeleri inceleyebilirsiniz.

1. Personel ve Sistem Belgelendirme

2. Ürün Belgelendirme

3. Personel Belgelendirme

4. Laboratuvar

5. Metroloji ve Kalibrasyon

6. Standard Hazırlama

7. Emlak İnşaat

8. Hukuk

9. AR-GE

10. Dış İlişkiler

11. Bilgi İşlem

12. Pazarlama ve Tanıtım

13. Kütüphane

14. İdari İşler ve Güvenlik

15. Yurtdışı Temsilcilikleri ve Ortaklıklarımız

TSE BAŞVURUSU NASIL YAPILIR

Tse ile ürününüzü belgelendirmek ve daha profesyonel bir üretici olmak istiyorsanız yapmanız gereken işlem çok basit. Aşağıda vereceğim linke tıklayarak ilgili siteden dolduracağınız form sayesinde sizlerde TSE ile markalaştıracağınız ürünü serbest piyasaya rahatlıkla sunabilirsiniz.

TsE Başvurusu için Tıklayınız

Bu formu eksiksiz olarak doldurduktan sonra giriş yapabilirsiniz.

TSE BAŞVURU İŞLEMİ SORGULAMA

Başvurunuzu yaptınız değerlendirmek ve incelemek için bir zaman sürecini de aştı iseniz artık başvurunuzun sonucunu öğrenme zamanı gelmiştir. İnternet üzerinden Tse Sorgulama işlemini rahatlık ile yapabilmeniz için aşağıdaki linke tıklayarak başvurunuzun neticesini kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Buradan Tse Sorgulama işlemini kolaylıkla Yapabilrisiniz.

 

 

 

 

 

About admin

69 queries 1,244