Trafik Poliçe Sorgulama

Trafik Poliçe Sorgulama

Trafik Poliçe Sorgulama 

Trafik Poliçe Sorgulama , Poliçe bilindiği üzere sigorta anlaşmasının yazılı halidir. Poliçelerin içerisinde sigortacı ve sigortalının ismi, sigorta konusu, teminat içeriği ve tarihi, sigorta bedeli, ödeme şartları gibi doğrudan sigortalıyı ilgilendiren konulardır. Poliçeler trafik poliçeleri ya da konut poliçeleri gibi değişik türlere ayrılır.
Trafik Poliçe Nedir?
Araçların trafikte olası zarar görme ihtimallerine karşın yaptırılması gereken sigorta türüdür. Her araç sahibinin yaptırması gerekir çünkü sizden kaynaklanan ya da kaynaklanmayan tüm sorunlarda çok yüksek ücretler ödemek yerine belirli bir sigorta ücreti karşılığında sağlanan güvenceyle çok daha düşük bir ücret ödeyebilirsiniz.
Trafik poliçelerinde hangi koşullarda sigortanın geçerli olduğu hangi koşullarda sigorta kapsamı dışında işlemler olduğu yer alır.
Zorunlu Trafik Sigortası
Trafik poliçesinin zorunlu olması sadece kendi aracınızın hasarını değil karşı tarafın maddi hasarını karşılamayı amaçlar. Bu nedenle trafik sigortası olmayan araçların trafiğe çıkması yasaktır. Sigorta süresi geçen araçlara yasal işlem yapılır ve trafik ekipleri tarafından görüldükleri alanda bağlanır. Üstelik geri alması da epey uğraştırıcı bir işlemdir.

 

Trafik Poliçe Sorgulama nereden ve nasıl yapılır
Trafiğe çıkan araçların zorunlu olarak yaptırması gereken trafik sigortası sizi farklı koşullarda zarardan korur. Belirli bir süre içerisinde ödenen ücretler sizi olası büyük zararlardan sözleşmede belirtilen şartlar karşılığında korur.
Araçların sigorta sürelerinin bitme süreleri gibi bilgileri edinmek için trafik sigorta sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Sorgulamam.com adresinde bilgilerinizin olması gereken alanları doldurup sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Buradan trafik sigortanızın ne zaman son bulacağını, ödeme durumunuzu vs. öğrenebilirsiniz.

Bu linke tıklayarak sorgunuzu güvenli şekilde yapabilirsiniz.
Araç Bilgileri Bölümü
Sorgulama yapmadan önce açılan sayfada yer alan kutucuklara aracın plaka bilgisini ve kimlik bilginizi girmeniz gerekmektedir. Dilerseniz bu sorgulamayı vergi numarası ve diğer sigorta bilgileri ile sorgulama şeklinde de yapabilirsiniz. Sisteme gerekli bilgileri girdikten sonra söz konusu aracın değişen parçalarını, hasar durumunu ve merak edilen detayları görebilirsiniz.
İnternet zerinden sorgulama işleminin yapılması size birçok açıdan avantaj sağlar. Sigorta sürenizi takip etmeniz ve ceza işlemlerine tabi kalmamanız için önemlidir. Takip edilmeyen trafik sigortası akabinde araç bağlanması durumlarına varan sonuçlara neden olur.

About admin

79 queries 0,655