Sporcu Lisansı Sorgulama

Sporcu Lisansı Sorgulama

Bu yazımızda futbol lisans sorgulama,satranç lisans sorgulamabasketbol lisans sorgulama,yüzme lisans sorgulama,atletizm lisans sorgulama,karate lisans sorgulama ve tgf lisans sorgulama gibi sorularınıza cevap bulabileceksiniz.

Sporcu Lisansı Sorgulama ile Lisanslar genel olarak sporcuların kimliği gibi düşünülebilir. Bir sporcunun maç yapabilmesi ve seçtiği spor dalında resmiyet kazanması için lisans alınması zorunludur. Lisanslar il müdürlüklerine vize ettirilir ve bu vize olmadan maç olması mümkün değildir.
Sporcu Lisansı Çeşitleri
Genel bir sınıflandırma yapılırsa sporcu lisansları ferdi ve kulüp lisansı şeklinde ikiye ayrılabilir. Ferdi olan lisanslar bireysel olarak çıkarılan lisans çeşididir. Kulüp adına çıkarılan lisanslarda bir kulübe olunan üyelik sonrasında bu kurum ismi kullanılarak lisans çıkarılır. Kulüp üyesi olan lisanslı sporcular isterlerse tescil süresini beklemek zorunda kalmadan ferdi sporcu lisansı da çıkarma şansına sahiptirler.

Hangi Spor Dallarında Lisans Çıkarılır?
Resmi olarak müsabakaları yapılan her spor dalında lisans çıkarmak mümkündür. lisanslar bir sporcunun tutarlı şekilde o spor faaliyetine devam etmesinde etkili bir faktördür. Belirli bir süre ile güncellenmesi gereklidir. Ayrıca kulüplerin sporcu sayısını artırabilmesi, devlet desteğini alabilmesi ve amatör sporcuların sporcu disiplini ile buluşması adına büyük önem taşır.
Amatör sporcuların lisans alması önemli bir adımdır çünkü ulusal ve uluslar arası alanda spor müsabakalarında bulunma hakkına sahip olur. Belgeyi almak için tescil belgesi,2 resim, hangi branştaysa sağlık raporu, 1 adet nüfus cüzdanı fotokopisi gerekir. eğer 18 yaşını doldurmamış biri bu belgeyi alacaksa velisi imzasıyla belgeyi alabilir.

Lisans Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?
Resmi açıdan müsabaka kayıtları yapılan tüm spor karşılaşmalarında yer alan sporcuların kaydını görmek, lisans sorgulama işlemleri ile gerçekleşebilir. Kendinize ait lisans belgesinin geçerliliğinin devamını sorgulamak, kimlik numarası sayesinde gerçekleşecektir.
Lisans sorgulama işlemleri size güncellenmesi gereken lisans tescil tarihi hakkında bilgi verir. Ayrıca lisansınıza dair gerekli olan farklı bilgileri de sistemden kontrol ederek bulabilirsiniz.

Lisans Sorgulama İşleminizi Yapmak İçin Lütfen TIKLAYINIZ

TFF LİSANS SORGULAMA İÇİN: TIKLAYINIZ

TSF LİSANS SORGULAMA İÇİN: TIKLAYINIZ

TBF LİSANS SORGULAMA İÇİN: TIKLAYINIZ
Sporcu Lisansı Sorgulama Hangi Siteden Yapılır?
Lisans sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız öncelikle hangi spor dalıyla ilgilendiğinize göre siteye giriş yapmanız gerekir. Yani ilgilendiğiniz spor dalının kendi sitesinde de sorgulama yapabileceğiniz gibi Sorgulamam. Com sitesi üzerinde yer alan kişisel bilgileri girerek de kolayca lisans sorgulama işlemini yapabilirsiniz. İsim ve kimlik numarası bilginiz yeterli olacaktır.

About admin

79 queries 1,600