Sigorta Sorgulama

Sosyal güvenlik haklarından birisi olan sigorta çalışanların sağlık, eğitim, emeklilik gibi pek çok sosyal haklarında yardımcı olmak üzere çalışanlara verilen haklardan birisidir. Sigorta sorgulama ile primlerinizi, sigortanızın zamanında ödenip ödenmediğini ve daha pek çok sigorta ile ilgili merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. Tüm bu işlemleri online üzerinden kolayca yapabilir ve Sigorta sorgulama işlemleri kolayca yapabilirsiniz. SSK, Bağkur, Emekli Sandığı gibi pek çok sorgulama işlemini internet üzerinden kolayca halledebilirsiniz. Bu makalemizde sigorta sorgulama işlemlerinin nasıl yapılacağı ve nasıl yol takip edilmesi gerektiğini sırasıyla anlatmaya çalışacağız. Yazımızın devamında bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler vermeye devam edeceğiz. Böylece sigorta sorgulamasının nasıl yapıldığını detaylı bir şekilde anlayabilirsiniz.

SGK SSK HİZMET DÖKÜMÜ İÇİN TIKLAYINIZ!

SSK EMEKLİLİK YAŞI HESAPLAMAK İÇİN TIKLAYINIZ! 

SSK RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ! 

TÜM SSK UYGULAMALARI İÇİN TIKLAYINIZ! 

Sigorta Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

Sosyal Sigortalar Kurumu ile ilgili tüm işlemler eskiden Sosyal Güvenlik Kurumu resmi sitesi üzerinden yapılıyordu Şifre ihtiyacı duymadan sadece kimlik bilgileriniz ile giriş yaparak kolayca bu site üzerinden sorgulama işlemlerinizi başlatabilirdik.  E-SGM online hizmet ile buradan sigorta sorgulama işlemleri eskiden bu şekilde yapılıyordu fakat şimdi burası kapatıldığı için tüm resmi işlemler E- Devlet üzerinden gerçekleşmektedir. E- Devlet şifresi edinerek bu sistemden giriş yaparak kolayca sigorta sorgulama ve diğer tüm resmi işlemlerinizi bu sistem üzerinden yapabilirsiniz. E- Devlet şifreniz yoksa en yakın postaneden 2 TL karşılığında E-Devlet şifrenizi edinerek sisteme bu şifre ile giriş yaparak E- Devlet Sistemi üzerinden sorgulamalarınızı yapabilirsiniz.

E- Devlet Şifresi İle Sigorta Sorgulama Nasıl Yapılır?

Belirttiğimiz gibi E- Devlet üzerinden sorgulama işlemlerini yapabilmek için E- Devlet şifrenizin olması gerekir. E- Devlet şifrenizi postaneden aldıktan sonra internet üzerinden E- Devlet resmi sitesine giriş yaparak buradan Sigorta sorgulama işlemleriniz kolayca yapılabilir. Sisteme girince ‘’kimliğimi doğrula’’ butonuna bastıktan sonra  şifreniz ile birlikte T.C kimlik bilgilerinizi girmeniz gerekir. Sonrasında ‘’ Sisteme Giriş Yap’’ butonuna basın. Bu şekilde istediğiniz sorgulama işlemini yapmaya başlayabilirsiniz. Aşağıdaki linke tıklayarak ta kolayca ve hızlı bir şekilde E- Devlet sistemi üzerinden sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

E- Devlet Sistemi Üzerinden Sigorta Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

About admin

84 queries 3,086