SGK Hizmet Dökümü Nasıl Alınır

SGK Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

E- Devlet sistemi aracılığı ile kolay bir şekilde SGK hizmet dökümü alımı yapılmaktadır. Bu şekilde tüm sigorta birimlerine erişim kolay bir şekilde sağlanmaktadır. SGK hizmet dökümü ile emekli maaşı sorgulama işlemi, prim sorgulama işlemleri, işe başlama tarihleri gibi pek çok bilgileri hızlı ve kolay bir şekilde erişim sağlanabilir.

E- Devlet sistemi pek çok alanda olduğu gibi SGK kurumlarında da başarılı hizmet vermektedir. Sisteme kayıtlı olan milyonlara kişiye online olarak hizmet vermektedir. Vatandaşların sıra bekleme endişesi yaşamadan kolayca hizmet almaları konusunda yardımcı olmaktadır. Yukarıda saymış olduğumuz hizmetler dışında SGK hizmet dökümü ile ayrıca 4a, 4B VE 4C gibi hizmetlerden de yararlanabilirsiniz.

SGK Hizmet Dökümü İçin Tıklayınız!

SGK Hizmet Dökümünde Yer Alan Bilgiler Nelerdir?

Vatandaşlara online olarak zahmetsiz bir şekilde hizmet sunan SGK hizmet dökümünde yer alan bilgiler şunlardır:

  • Primlerin hangi aylarda yatmakta olduğu,
  • Vatandaşların genel sigorta verileri,
  • Sigortalı olarak işe başlayarak ilk işe giriş ve çıkış tarihleri,
  • Ne Kadar sigortalı çalışıldığı,
  • Primlerin hangi zamanlarda yatmış olduğu,
  • Sigortanın ödenip ödenmediği zaman dilimleri,
  • Çalışılan kurumun bilgileri SGK hizmet birimi içinde yer alan çalışmalardandır. Tüm bu bilgileri öğrenmek isteyen kişiler birime online olarak girerek kısa süre içerisinde istedikleri sigorta bilgilerine kolay ve zahmetsiz bir şekilde ulaşabilirler.

SGK Hizmet Dökümü Alımı Nasıl Yapılır?

Pek çok sigorta bilgilerinin öğrenildiği SGK hizmet dökümü alımı e- Devlet sistemi aracılığı ile sağlanmaktadır. Bunun için öncelikle e- Devlet şifresi edinmeniz gerekir. E- Devlet şifresi almak için PTT’ye müracaat etmeniz yeterlidir. E- Devlet şifresi ile devlet kurumları ile ilgili pek çok işlemi yapabilirsiniz. E- Devlet şifresi edindikten sonra T.C kimlik numarası ile turkiye.gov.tr internet adresinden hızlı bir şekilde giriş yapabilir ve SGK hizmet dökümü hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Saymış olduğumuz bilgileri bu yolla öğrenebilirsiniz. E- Devlet şifresi dışında SGK hizmet dökümü almak için T.C kimlik kartı, E-imza, mobil imza ve internet bankacılığı aracılığı ile de SGK hizmet dökümü alabilirsiniz. Sisteme giriş için yukarıda ki adrese giriş yapabilirsiniz.

About admin

83 queries 0,500