Plakadan Rehinli Araç Sorgulama

Plakadan Rehinli Araç Sorgulama

Araç satın almak pek çok kişi tarafından ulaşımda kolaylık sağlamak açısından tercih edilmektedir. Yolculukta istenilen konfor ve rahatlık için çok kişi özel araç sahibi olmak istemektedir. Araç satın alırken genelde daha ucuz olması nedeniyle ikinci el oto alımlarında rağbet olmaktadır. Ne var ki bu da beraberinde bazı sorunları da getirmektedir. Rehinli araç borcu olan araçları ve araç ile ilgili diğer sorunları tespit etmek için online olarak sorgulama işlemleri yapılabilmekte ve aracın borçlu olup olmadığı kolayca öğrenilmektedir. Böylece ikinci el oto alımında yaşanması muhtemel olan mağduriyetlerin de önüne geçilmiş olmaktadır. Eskiden bu sistem yokken yaşanan bir takım alıcıyı mağdur eden sorunlar bu sistem sayesinde büyük ölçüde önlenmektedir.

Rehinli Araç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Satın aldığınız ya da satın alacağınız aracın rehinli olup olmadığını, borcunun ödenip ödenmediğini sorgulamak için kolay ve hızlı bir yol olan e- Devlet sistemi üzerinden giriş yaparak rehinli araç sorgulama işlemi kolayca yapabilirsiniz. Sisteme giriş yapabilmek için öncelikle e- Devlet şifrenizin olması gerekir. E- Devlet şifreniz yoksa şifre edinmek için PTT kurumuna gidebilir ve buradan 2TL karşılığında şifrenizi kolayca edinebilirsiniz. Kimlik bilgileriniz ile kolay ve hızlı bir şekilde e- Devlet şifresi edinebilirsiniz. Aşağıda verilen linke tıklayıp aracınızın plaka numarasını girdikten sonra aracınızın ipotek durumunu öğrenebilirsiniz. E- Devlet sistemine giriş adresine giriş yapabilirsiniz.

Araç rehin sorgulama için TIKLAYINIZ!

Rehin Sorgulama İşlemi İle Borcunuzu Zamanında Ödeyebilirsiniz

Aracınız hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz ve bu konuda geç kalmadan gerekli olanı yapmak için plakadan rehinli araç sorgulama yapabilirsiniz. Böylece aracınızın rehinli olup olmadığını öğrenerek varsa aracınızın borcunu zaman kaybetmeden ödeyebilirsiniz. Borcunuzu ödemek için kredi kartı işlemleri ile ya da diğer ödeme yöntemleri ile ödeyebilir ve aracınızı bu borçlu durumdan kurtarabilirsiniz. Aynı işlemleri yeni araç satın alımında da yapabilir ve satın almak istediğiniz aracın rehinli olup olmadığını öğrenebilir ve böylece araç satın almadan önce bu mağduriyetten zamanında kurtulabilirsiniz. Zahmetsizce, yorulmadan online ortamda sorgulama işlemleri yaptırarak aracınızın hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

About admin

83 queries 0,739