Plaka Üzerindan Araç Hasar Kaydı Sorgulama İşlemi

Gün geçmiyor ki trafikte araç sayısı artmasın. Araç sayısının artması ile birlikte trafikte yaşanan sorunlar ve alınan cezalar da bir o kadar artıyor. Trafikte alınan cezalar bazen kasıtlı olarak bazen de farkında olmayarak alınabiliyor. Trafik cezanız olup olmadığını anlamanın yolu ise ceza sorgulama işlemi yaptırmak. Araçların herhangi bir hasarlarının olup olmadığı durumlarında da sorgulama işlemi yapılabilir. Plaka üzerinden araç hasar kaydı sorgulama işlemi ile bu durumdan önceden haberdar olabilir ve ona göre önleminizi zamanında alabilirsiniz. Bu işlem ile aracın hasar durumunu, derecesini öğrenebilirsiniz. Bundan sonraki işlemler için hasarın durumuna göre yapılması gerekenleri yapabilirsiniz.

Plaka İle Araç Hasar Kaydı Nasıl Öğrenilir?

Aracınızın plakası üzerinden aracın hasar durumu ile ilgili pek çok bilgileri öğrenebilirsiniz. Aracınızın parçaları çalıntı mı, aracınız kaza yapmış mı gibi pek çok soruların cevabını bu yolla bulabilirsiniz. Plaka ile araç hasar kaydı öğrenme için Tramer yolu ile plaka üzerinden girilerek aracın hasar durumu öğrenmek mümkün olduğu gibi günümüzde bu işlemlerin daha kolay olması için e- Devlet sistemi çıkmıştır. E- Devlet şifresi edinerek buradan giriş yaparak Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nden de aracınızın hasar kaydını çıkartabilirsiniz. Bu merkez ayrıca kullanıcılara kolaylık olması bakımından SMS yolu ile giriş imkanı da sunmaktadır. Böylece işlemler daha hızlı ve pratik bir şekilde olmaktadır.

Araç Hasar Kaydı Sorgulatmanın Faydaları Nelerdir?

Kişilere kolaylık sağlayan pek çok yöntem ile araç kaydı sorgulama işlemleri yapılabilir. Araç kaydı sorgulama işlemlerin faydaları  çoktur. Öncelikle kişi aracının hasar kaydı olup olmadığını bilmiyor ise bu sayede aracın tüm geçmişi ortaya çıkar. Özellikle ikinci el oto alıcılarının mağduriyeti bu sayede önlenir. Bunun dışında herhangi bir durumda karşı tarafa karşı tazminat talep edebilirsiniz. Sizin hatalı olduğunuz durumlarda ise almış olduğunuz cezayı vaktinde ödemeniz konusunda zaman kazanmış olursunuz. Her aracın hasar kaydı olup olmadığının tespit edilmesi önemlidir. Olası kaza durumlarının yaşanmasında en büyük etkenlerden birisi de hasarlı araç kullanımıdır. Bunu tespit ederek önlem almanın yolu ise araç hasar kaydı oluşturmak ve neticesinde önlem almaktır.

About admin

85 queries 1,671