Özel Sağlık Sigortası Sorgulama

Özel Sağlık Sigortası Sorgulama

Özel Sağlık Sigortası Sorgulama

Özel Sağlık Sigortası Sorgulama , Bir çok insanın cevabını merak ettiği sorgulardan birisidir. Özel sağlık sigortası pek çok kişi tarafından yaptırılmaktadır. Bu sağlık sigortası size çok sayıda avantajı da beraberinde getirmektedir. Her ne kadar bir kitle tarafından özel sağlık sigortası düşüncesi cazip görünmese de temelde yanlış düşüncelere dayalı bir durumdur. Çünkü özel sağlık sigortası doğru bir değerlendirme yapılarak hayatınıza, size ve sevdiklerinize ciddi bir artı getirebilir.

Özel Sağlık Sigortasının Bazı Avantajları

Özel sağlık sigortaları yaptırdığınız zaman ciddi bir hastalık durumunda özel hastanelere normalde ödemeniz gerekenden çok daha az miktarı ödersiniz. Ayrıca dilediğiniz özel hastaneyi seçme şansınız vardır. Özel hastane konforunu sağlarken bunu uygun fiyata yapmanın avantajını yaşarsınız. Ayakta ve yatarak tedavilerde özel sigorta kapsamı dahilinde hizmet alabilirsiniz.

Özel sağlık sigortasında hangi seçenekte karar verdiğiniz önemlidir. Yani seçilen sigorta kapsamı, süresine dikkat etmek gerekir.  Örneğin bazı poliçelerde yurt dışında bir kaza durumunda ekstra masraf yapmanıza gerek kalmaz. Poliçe kapsamında yurt dışı giderleri de vardır.

 Sağlık sigortanızı sorgulamak için Tıklayınız..

Teminat Poliçeleri

Özel sigorta kapsamında genellikle iki türlü sigorta teminatı bulunmaktadır. Bunlar yatarak tedavi ve ayakta tedavidir. Her iki tür teminat kapsamında da ürün özelliklerine göre değişiklik gösteren bazı hizmetler vardır.

Yatarak tedavi teminat kapsamında hastaneye yatırılma, günlük hastane işlemleri, acil hizmetler gibi şartlar yer alır. Masraflarda en dikkat çekici olan yoğun bakım üniteleri masraflarını karşılaması, tıbbi donanım kullanımı gibi birkaç masraftır.  Ayrıca ışın tedavisi, kemoterapi gibi tedavilerde masraflar teminat kapsamına alınmaktadır.

Ayakta tedavi kapsamı kısa süreli düşünüldüğünden hekim muayenesi, tanı amaçlı yapılan incelemeler, fizik tedavi ve ilaçlar bu teminat kapsamına alınmaktadır.

Özel Sağlık Sigortası Sorgulama

İnternet üzerinden özel sağlık sigortası sorgulama işlemlerini internet sitesinde online sistemlerden gerçekleşmektedir. Dilerseniz sorgulamam.com adresi üzerinden ilgili siteye bağlanabilir, poliçe kapsamındaki detayları görebilirsiniz. Site üzerinde sizden istenen kimlik numarasını, nüfus cüzdanınızda gereken bazı detaylar ve güvenlik bölümüyle beraber görebilirsiniz.

Özel sağlık sigortası sorgulama ile sigortanızın teminat süresini ve ödemelerinizin süresi ve takibini yapabilirsiniz.  Bu sayede özel sigortanızla ilgili merak ettiklerinizi çevrimiçi sistem üzerinden görebilirsiniz.

About admin

71 queries 1,359