Kredi Notu Yükseltmek

KREDİ ÇEKMEK İÇİN KREDİ NOTU YÜKSELTMEK

Kredi kullanmak isteyen kişiler için çok önemli bir konudur, Kredi Notu Yükseltmek. Kredi notunuzu yükseltmek için uzun bir süreye yayarak yapmanızı gerektiren bazı şeyler vardır. Kredi notları TBB ve KKB kurumları tarafından kayıt altına alınmaktadır. Kredi notu hesaplanırken borç durumu, kredi kartı limiti, ödeme düzeniniz, kullandığınız krediler gibi durumlar ve risk raporu göz önüne alınarak işlem yapılır. Kredi skoru, bankalarla olan ilişkinize göre yükselebilir ya da düşebilir.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Şunu bilmelisiniz ki kredi notunuz aniden yükselmez. Kredi notunu yükseltmek için yapmanız gereken en önemli şey, var olan borçlarınızın tamamını ödemek. Kredi kartı borcu ve kredi borcunun haricinde fatura borçlarınızın da ödenmiş olması gerekiyor. Çünkü yapılan son düzenlemeler ile fatura ödeme alışkanlıkları ve fatura borçları da kredi notunuzu etkileyen unsurlar arasına eklenmiş durumda. Kredi notları, gerçekleştireceğiniz bankacılık işlemlerine göre farklılık gösteren bir puan türü olduğu için borçlarınızı ödeyip de beklemek kredi notunuzu yükseltmez. Büyün borçlarınız ödendikten sonra atacağınız doğru adımlar ile kredi notunuzu yükseltme şansınız var.

İşlem Basamakları

Tüm borçlarınızı kapattıktan sonra yapmanız gereken bir diğer adım ise limiti düşük bir kredi kartı almak ve bu kredi kartınıza ait borcunuzu her ay düzenli olarak ve eksiksiz bir şekilde ödemektir. Eğer kredi notunuzu yükseltmek istiyorsanız, kredi kartınızın asgari tutarını değil de tüm borcunu düzenli olarak ödemeniz gerekmektedir. Hesap kesim tarihinden önce borcunuzu öderseniz de kredi notunuz yükselecektir ve bu da sizin için artı puan demektir.

Kredi notumu nasıl yükseltirim sorusunun diğer bir cevabı ise, kredinizi düşük miktarlarda çekmektir. Çekeceğiniz kredi borcunun ödemesini, her ay düzenli olarak ödediğinizde kredi notunuzun yükselmesinde olumlu katkılar sağlayabilirsiniz. İlk taksitte tüm borcunuzu ödemek de kredi notunuzu yükseltecektir.

Kredi notunuz eğer bankaların size kredi kartı ya da kredi veremeyeceği kadar düşük ise bir başka banka hesabı açtırarak da kredi notunuzu yükseltme sürecini başlatabilirsiniz. Maaşınızı çektiğinizde paranızı bu hesaba yatırarak ve tüm harcamaları bu hesap üzerinden yaparak kredi notunuzun yükselmesine yardımcı olabilirsiniz. Otomatik talimat verdiğiniz fatura ödemeleri ve kira ödemenizi de bu hesap üzerinden gerçekleştirin. Bu hesap üzerinden birkaç aylığına düzenli ödeme yaparak bankanızdan çok düşük limitte bir kredi kartı talep edin. Ve yine bu kredi kartını düzenli bir şekilde birkaç ay kullanın ve her ay aksatmadan yine düzenli bir şekilde borcunuzun tümünü ödedikten sonra limitinizi yükseltme için talepte bulunabilirsiniz. Uzun bir süreye yayılan bu işlemler kredi notunuzu yükseltmeye yardımcı olacaktır. Sizin kredi notunuzun düşmesine sebep olan borç ve ödeme alışkanlıklarınızı düzeltTiğinizi de ise bu etkili yollar ile kredi notunuzu zaman içinde giderek yükselecektir.

About admin

62 queries 0,717