Kosgeb Hayvan Kredisi

Devletimizin en büyük ve vatandaşlar açısından çığır açan bir adımıdır kosgeb faizsiz krediler. Yapmak istediğimiz işlerin önünde engel olan maddi sıkıntıları kaldırmak mümkün. Bazı işlerimizde her ne kadar çok büyük bir sıkıntı olarak görünse de bu adımı ile kosgeb hibe kredisi artık ertelemeye bıraktığımız yatırımları hayata geçirmek için iyi bir fırsat niteliğinde.

Kosgeb Hibe Kredisi Nasıl Alınır

Hibe kredisini almak kullanmak kolay ancak bunun için bazı formlar doldurmalı ve kendinizi ıspatlamalısınız. Sonuçta dönüşü olmayacak bir iş için devletin yatırım yapması düşünülemez. Benim de bu konuda bazı araştırmalarım olmuştu zamanında lakin başvuru yapmadım. Bunun esas sebebi şu olsa gerek devletin vereceği faizsiz krediyi ne şekilde nerede kullanacağımı henüz bulamadı. Aklıma gelen en iyi yatırım aracı olan ise hayvancılık olurdu sanırım. Bir arkadaşım kısa süreli bir araştırmanın ardından kosgeb kredisi kullanaya hak kazandı. Bu konunun detaylarını da kendisi ile konuştum ve bu yazımda sizlerle paylaşmaya karar verdim.

Hayvancılık İçin Kosgeb Kresisi Kullanmak

Arkadaşım Erdem uzun yıllardır İstanbul’da çalışan milyonlarca kişiden birisiydi. Yapmış olduğu meslek zor bir o kadar da meşakatliydi. Aslında bir doğalgaz firmasında çalışıyordu ve işi rahat denemeyecek kadar zordu. Devamlı dizi üzerinde çalışmasından kaynaklanan meslek hastalığının pençesine düşmüştü. Doktor artık bu mesleği yapmaması gerektiğini söylemişti. Eğer devam ederse bacaklarını kullanamayacaktı ileri ki yaşamında. Bunları neden anlatıyorsun demeyin hikayenin devamında aklınızda yer etmek açından önemli noktalar bunlar. Her neyse Erdem bu kosgeb hibe kredisi ile yeni bir sayfa açmaya karar verdi hayatında. Çalıştığı yerden tazminatını aldı ve kosgeb kredisine başvurdu. Krediyi alması için yapacağı , kuracağı iş yerinin %75 ini hali hazıra getirmesi gerekiyordu. Bunun için Konya iline yerleşmeye karar verdi. Oradan anlattığına göre bir arsa kiralamış ve iki yıllık kira bedelini ödemiş. Daha sonra ki adımında ise iyi bir hayvan ahırı yapmış. Bunun için yaptığı harcama yaklaşık olarak 30 bin tl civarıymış. Düzenli bir çalışmanın ve hijyenik bir ortamın sağlanmasının ardından kosgeb bilir kişileri davet etmiş. Gelen ekibe çalışmalarını ve harcamalarını iknalı dili ile anlatmış. Yazılan yazılar ve tutanaklar ile geri dönen bilir kişilerden yanıtı beklemeye koyulmuş. Arada beni arar çok heyecanlı olduğunu bir an evvel büyük baş hayvanları yetiştirmk istediğinden bahsederdi. Aradan yaklaşık 2 ay gibi bir zaman geçmişti. Ve sonuç 50 bin tl lik kredisi onaylanmıştı.

Hibe Kredi İle Ne Yaptı

Parasının banka hesabına düşmesinin ardından büyük baş hayvan alımı yaptı Erdem. Yaklaşık iki senelik köy hayatının şu anda ki durumu gayet iyi. Uzun süredir almayı düşündüğü arabasını almanın sevincini yaşıyor. Umarız sizde kosgeb kredisini alabilirsiniz. Kosgeb Başvuru İçin aşağıda ki kutucuğa tıklayınız:

Başvuru Formu

 

 

About admin

71 queries 1,568