Kırmızı Işık Cezası Sorgulama

Kırmızı Işık Cezası Sorgulama

Sitemizde birçok konu hakkında sizlere ışık tuttuk. Kırmızı Işık Cezası Sorgulama ve Çoğu insanın merak ettiği bir başka konunun başında ise “Kırmızı Işık Cezası Sorgulama” var. O halde bu konuya da değinmeden olmaz diyoruz ve sizi aydınlatmaya devam ediyoruz.

Trafik kurallarının başında gelen kırmızı ışık kuralına elimizde olan ya da olmayan sebepler ile ceza yiyebiliyoruz. Trafik kurallarının öneminin hayati değer taşıdığının altını çizerek konuya başlamak gerek. Trafik kurallarının ihlali durumunda ne kadar ceza alacağı günümüzün teknolojisi sayesinde ve sitemizin yardımları ile oldukça kolay. Kırmızı ışıkta geçtiğiniz takdirde hem ceza ödemeniz gerekir hem de sürücü belgeniz üzerine ceza puanı eklenir. Kırmızı ışıkta geçmenin ceza puanı 20’dir. Bu bilgiler doğrultusunda kırmızı ışıkta geçme cezanızı öğrenmek için aşağıda yer alan linke tıklayabilir, sitemizi gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

KIRMIZI IŞIK CEZASI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ...

Kırmızı Işık  Cezası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Peki, kırmızı ışıkta geçme cezası sorgulama işlemi nasıl yapılır? Kırmızı ışıkta geçme cezası sorgulama işlemi İnternet Vergi Dairesi’nde motorlu taşıt sorgulaması adı altında yapılıyor. Kırmızı ışıkta geçmiş iseniz ya da aklınızda ‘Ceza aldım mı acaba?’ soruları varsa siteye hemen tıklayıp öğrenmenizin beraber aynı site üzerinden, ceza almışsanız ödeme yapabilirsiniz. Teknolojinin getirdiği faydalardan biri olarak tek bir tık sayesinde Trafik İşleri Müdürlüğü’ne kadar gitmenize gerek kalmıyor. Fakat hatırlatmamız gerekiyor ki ödeme yapmanız için anlaşmalı bankalardan kredi kartınızın olması gerekiyor.  Anlaşmalı bankaların kredi kartı sayesinde 02:00-22:00 saatleri arasında kırmızı ışıkta geçme cezası gibi birçok cezanızı ödeyebilirsiniz.

Daha açıklayıcı olmak adına adım adım ilerleyelim. Size vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Önünüze çıkan kutucuğa cezasını sorgulatmak istediğiniz plakayı bitişik olarak yazın. Daha sonra girdiğiniz plakanın özel ise özel plaka olduğunu belirtin. Sorgulama işleminiz için gerçek kişiler T.C. kimlik numarasını, yabancılar da varsa yabancı kimlik numarasını sol tarafa, tüzel kişiler ve yabancı kimlik numarası olmayan yabancılar da vergi kimlik numarasını sağ tarafa yazın. Ardından aracın tescil tarihini yazın. Araç tescil tarihi ikinci el araçlar için noter satış sözleşmesindeki satış tarihi veya araç ruhsatı üzerindeki tarih, yeni araçlar için ise aracın trafiğe çıkış tarihidir. Girdiğiniz bilgilerden emin olduktan sonra kırmızı ışıkta geçme cezası sorgulama işleminiz için “Tamam” butonuna tıkladığınızda sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

About admin

81 queries 1,408