Kira Yardımı Sorgulama

Kira Yardımı Sorgulama

kira yardımı sorgulama, ülkemizin dört bir yanını kapsayan Kentsel Dönüşüm Projelerinde vatandaşlara mağduriyet yaşatmamak adına verilen destek işlerinin yürütülmesi için yapılan aramalardır. 18 ay boyunca alınan desteğin ilk beş ayını peşin olarak veren Şehircilik Bakanlığı konut sahibinin taşınma masraflarını da karşılıyor. Her yıl miktarı artan konut yardımının miktarı 2015 yılında 735 liraya vardı. Çarpık kentleşme ya da depremde hasar görmüş binaların yeniden yapılmasını planlayan Kentsel Dönüşüm sürecinde vatandaşlara verilen destek için gerekli belgeler oldukça basit temin ediliyor. İşlemlerinizi online takip etmek için sorgulamam.com sitemizde aktif hale geçen kira yardımı sorgulama linkimize tıklayarak konut desteği için gerekli olan bütün belgeleri öğrenebilir, işlemlerinizi sürekli takip edebilirsiniz.

KİRA YARDIMI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ…

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın kira yardımı sorgulama hizmetini almak için başvuru yapmanız şart. Kira yardımı alabilmek için gerekli belge ve şartlar;

  • Öncelikle oturduğunuz yer riskli yapı olarak tespit edilmeli. Kentsel Dönüşüm Projesine dahil edilen binaların başında bunlar gelir.
  • Vekaletname ile başvuru yapacaksınız; Vekaletnamenin aslı ve fotokopisi, vekalet sahibinin kimliğinin aslı ve fotokopisi ile beraber vekaletname üzerinde “6306 sayılı Kanun kapsamında yapılacak kira yardımı başvurusu için yetki verilmesi” gibi bir ibarenin olması gerekiyor.
  • Malik başvuru yapacak olan kişilerin; başvuru formu, kimlik aslı ve fotokopisi, ev ya da iş yerinin tapusunun aslı ve fotokopisi, evin son son 3 aya ait doğalgaz, elektrik, su faturalarının en az birinin aslı ve fotokopisi, ikametgah bilgileri ve son olarak kişinin adı soyadı gereklidir.
  • Kamu bankalarına ait hesap cüzdan fotokopisi, IBAN numarası ve vadesiz hesap bilgileri istenilen belgelerin arasında yer alır.

Kira Yardımı Nasıl Alınır?

Kira yardımı nasıl alınır? Yukarıda belirtmiş olduğumuz belgeleri temin ederek İl Müdürlüklerine gidip başvurunuzu yapmanızın ardından,  yetkili kurumca destek almanıza engel bir durum olmadığı anlaşıldığı vakit kira destek parasını almaya başlayabilirsiniz. 2015 yılında 735 liraya yükseltilen bu meblağ ile yeni evine geçmek isteyen vatandaşların ekonomik zarar görmemesi amaçlanır. 1.5 yıl boyunca alabileceğiz kira desteği şehirlerin yerel belediyeleri aracılığı ile ödenmektedir. Siz de Kentsel Dönüşüm Projeleri kapsamında kira yardımı sorgulamak istiyorsanız LİNKİMİZE TIKLAYARAK bütün bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

About admin

56 queries 0,537