işsizlik Maaşı Sorgulama

İşsizlik Maaşı Sorgulama
İşsizlik Maaşı Sorgulamaİşsizlik maaşı son zamanlarda çok fazla tartışılan bir konudur. Bu yüzden bir çok yasal düzenleme yapılarak, yeni oranlar ve şartlar belirlenmektedir.
İşsizlik maaşı alabilmek için bazı koşulların yerine getirilmesi gerekir. Bu koşullardan bazını özetlemek gerekirse düzenli yatan sigorta primleri ve işten çıkarılmış olmaktır. Eğer çalıştığınız firma sigortalarınızı düzenli olarak ödediyse işsiz kaldığınız durumlarda, işsizlik maaşı alma imkanınız vardır. Son 3 yıl içinde 600 günden az olmamak koşulu ile sürekli ödenmiş olan sigortanız varsa ve kendi istediğiniz haricinde işten çıktıysanız, işsizlik maaşı almaya hak kazanırsınız.

İşsizlik ödeneği ne kadar ?

işsizlik ödeneği, kişinin çalıştığı kuruma, sigorta primine, brüt maaşına göre değişmektedir. Bunların dışında yıllık efe-tüfe ve enflasyon rakamları işsizlik maaşına etken rol oynamaktadır.

İşsizlik maaşı sorgulama yapmadan önce, işten çıkarıldığınız tarih itibarı ile 30 gün içinde işkura başvurarak, işsizlik maaşı başvurusu yaptırmanız gerekmektedir. Başvurunuzun sonuçlanmasını ya da kaç para alacağınızı takip edebilirsiniz. Bu yüzden sitemizden yararlanabilirsiniz.
İşsizlik Maaşı Sorgulaması Nasıl Yapılır?
İşsizlik maaşı sorgulaması sorgulamam.com sitesi üzerinde yer alan işsizlik maaşı sorgula linkine tıklanarak TC kimlik numarası aracılığı ile yapılmaktadır. Başvuru durumu ve kaç para alınacağı bu linkten öğrenilebilmektedir.
İşsizlik maaşı almaya hak kazanan kişiler, işsizlik maaşından en fazla 10 ay yararlanılabilir. Sigorta primleriniz ne kadar uzun süre ödenmişse işsizlik maaşı alabilme süreniz de o kadar uzar. Her ayın 1. gününden itibaren Ziraat Bankası ya da PTT şubelerine giderek, işsizlik maaşınızı çekebilirsiniz. Kimliğiniz ile birlikte gitmeniz yeterlidir. Ödemeler her ay düzenli olarak yapılmaktadır. Ancak bir iş bulduğunuzda maaşınız kesilmektedir.

İşsizlik maaşı için e develet sitesinden yardım almanız sizin için en güvenilir yoldur. Sisteme buradan giriş yapınız. 
Bir işe girip hala işsizlik maaşı alanlar tespit edildiğinde, faizi ile birlikte ödenen ücretler geri alınmaktadır. Bu yüzden su istimal ihtimallerine karşı sürekli sorgulama linklerinden takip edilmektedir.
İşsizlik Maaşı Ne Kadar?
2016 yılı için işsizlik maaşları en düşük 658 Lira, en yüksek 1300 liradır. Bu ücretler çalışılan dönemdeki alınan maaşlara göre belirlenmektedir. Başvurunuzu yaptıysanız işsizlik maaşı sorgula linkinden ne kadar alacağınızı öğrenebilirsiniz.
Miktarlar bu alt ve üst limitler arasında değişiklik göstermektedir. Herkesin çalışırken aldığı ücret ve sigorta primlerinin oranlarına göre ne kadar süre ve miktar işsizlik maaşı alacağı belirlenmektedir.

About admin

81 queries 1,321