işsizlik Maaşı Hesaplama

işsizlik Maaşı Hesaplama

İşsizlik maaşı konusu yıllardır tartışılan bir konudur. Bu yüzden her kafadan bir ses çıkar ve işçiler işten çıkarıldıkları durumlarda ne yapacaklarını bilemeden bir çok farklı yola başvurup zaman kaybederler. Oysa işsizlik maaşına başvuru süresi 30 gün gibi kısa bir süredir ve bu süre içinde başvuru yapılmadığında daha uzun süre alınması gereken ücret eksik verilir.

İşsizlik maaşı hesaplanırken son 4 aydaki maaş toplamı dikkate alınır. Ayrıca çalışılan süre ne kadar uzunsa, alınacak süreç ve miktarda o kadar artış gösterir. Ancak en fazla 10 ay işsizlik maaşı almak mümkündür. Ayrıca yeni bir iş bulunduğunda da işsizlik maaşı kesilir. Askerler ve tutuklular da işsizlik maaşı alabilirler. Ayrıca 100 gün boyunca GSS hizmetinden yaralanmak mümkün olabilir.

İşsizlik Maaşı başvurusundan sonra, başvuran kişi merakla ne zaman maaşın bağlanacağını ve kaç para alacağını bekler. Bu süreçte işsizlik maaşı hesaplama işlemi yapılarak tahmini bir miktar öğrenilmeye çalışır. Bu hesaplar bir çok hesaplama robotu ile yapılmaktadır.

Hesabı yapmak için tıklayınız. 

İşsizlik Maaşı Hesaplama

    İşsizlik Maaşı Hesaplama Nereden ve Nasıl Yapılır?

İşsizlik maaşı hesaplama robotu kullanılarak, maaş miktarları ve mevcut iş yerlerinde geçirilen çalışma süresi hesaba katılarak asgari ücretin yüzde 80’inini geçmeyecek oranda bir miktar ortaya çıkar.

Ama bu miktar ortalama bir miktardır ve kesin değildir. İşsizlik maaşı hesaplaması ve işsizlik maaşı sorgulama işlemi yapmak için sorgulamam.com sitesini kullanabilirsiniz. Gerekli alanları doldurarak tahmini bir miktar öğrenebilir, işsizlik maaşının bağlanıp bağlanmadığını sorgulayarak hazırlığınızı ona göre yapabilirsiniz. İşsizlik maaşları her ayın ilk gününden 9. Gününe kadar ödenmektedir. PTT bank ya da Ziraat Bankasından ödenen bu ücretler kimlik gösterilerek alınabilmektedir.

İşsizlik maaşının hesaplanması konusu uzmanlar tarafından yapılan bir uygulamadır ve robotlardan tahmini hesaplar yapılır. Bu yüzden en doğru bilgiyi ilk ödemenizi aldığınız zaman öğrenebileceksiniz.

 

İşsizlik Maaşım Eksik Yatmış Ne Yapmalıyım?

İşsizlik maaşı hesapladığınız miktardan çok farklı ise, maaş bordronuzu incelemeniz gerekir. İşveren primlerinizi bildiğinizden daha düşük oranda yatırmış olabilir ya da sandığınızdan daha geç sigortanızı başlatmış olabilir.

About admin

85 queries 1,360