İmei Sorgulama

İmei Sorgulama

İmei Sorgulama , Uzun bir süre piyasayı ve insanları mağdur eden çin telefonlarından hepimizin şikayetleri vardır. Bir çok insan bu telefonlardan aldıktan sonra imei hatası yaşadı ve telefonları kapandı. Peki ne idi bu imei olayı ne işe yarıyordu. İlk başlarda çok paralar ile insanların telefonlarına farklı imei numaraları atayan insanlar için bir geçim kapısı açılmıştı. Ay hatta haftada bir kapanan telefonlara ücretler karşılığında atanan imei numaraları uzun soluklu yaşamıyordu. Vatandaş artık canından bıkmış yurt dışından getirdiği telefonu kırıp atma aşamasına gelmişti. Bir dönem yaşanan yurt dışından getirilen pahallı telefon deryası da bu zincirin bir halkası haline gelmişti. Devletin bu işten haberinin olmadığını sanan insanlar, vergi vermeden telefon sahibi olmanın mutluluğunu yaşayamadı bir türlü.

İmei Numarası Nasıl Öğrenilir.

İmei numarası her telefonda basit tuşlamalar ile çıkmaktadır. Tuşlama sonucunda çıkan 15 haneli numara serisi, telefonunuza ait imei numarasıdır. Bu numara sizin telefonunuzun asıl kimliğidir. Yeni dönem Tc kimlik numarası ile her işlemimizi nasıl yapıyor isek, telefonumuzun imei numarası telefonumuza ait kimlik numarası görevi yapmaktadır. Şimdi İmei numarası nasıl öğrenilir onu anlatmaya çalışalım. Telefonunuzun arama kısmına gelin ve *#06# tuşlarına basın arama tuşuna basmanıza gerek kalmadan çıkan 15 haneli numara sizin telefonunuzun imei numarasıdır.

İmei Sorgulama Nasıl Yapılır

İmei sorgulama işlemleri e-devlet sistemi üzerinden kısa sürede yapılabilmektedir. Telefonunuzun imei numarasını öğrendikten sonra tek yapmanız gereken e-devletten bu imei numarasına ait bilgileri kontrol etmeniz olacaktır. Aşağıda vereceğim bağlantıya tıklayarak imei sorgulama işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. Bizim sizlere tavsiyemiz kaçak göçek yollarla ülkemize giren telefonları kullanmamanız ve başınızı ağırtmamanız olacaktır.

İmei Numarası Sorgulama işlemi için Tıklayınız..

About admin

71 queries 11,266