IMEI Kayıt Hakkı Sorgulama

IMEI yani telefonlara ait olan seri numarası sorgulama işlemi olarak IMEI kayıt hakkı sorgulama  işlemleri online olarak yapılabilmektedir. Bu sorgulama işlemi yurt dışından alına cep telefonlarınızın ülkemizde kullanılabilmesi konusunda destek sağlayabilir, bunun dışında özellikle ikinci el cep telefonlarının kaçak olup olmadığını bu seri numarasının sorgulanması işlemi ile kolayca öğrenebilirsiniz. İMEI kayıt sorgulama işlemi için her hangi bir kuruma gitmeye gerek kalmadan kolay ve zahmetsizce internet üzerinden sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu sorgulama sisteminin nasıl yapılacağı konusunda detaylı bilgileri yazımızın devamında anlatmaya çalışacağız. Yazımızın sonraki bölümlerini okuyarak İMEI kayıt sorgulama işlemleri ile ilgili detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

E- Devlet IMEI Kayıt Hakkı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Cep telefonlarındaki seri numaralarından sorgulama yaptırarak cep telefonunuz ile ilgili önemli bilgiler öğrenebilirsiniz. E- Devlet IMEI Kayıt Hakk Sorgulama İşlemi ile E- Devlet sistemi üzerinden giriş yaparak sorgulamanızı yapabilirsiniz. E- Devlet sistemi üzerinden IMEI kayıt hakkı sorgulama işlemi yapmak için sisteme girebilmek için öncelikle E- Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Şifreniz yoksa E- Devlet şifresi edinmek için en yakın PTT kurumuna giderek buradan şifrenizi 2 TL karşılığında edinebilirsiniz. Şifrenizi öğrendikten sonra aşağıdaki bağlantıya tıklayın. Ardından açılan sayfada ‘’ Kimliğimi Şimdi Doğrula’’ seçeneğini basın. Burada T.C  kimlik numaranızı ve E- Devlet şifrenizi yazmanız gerekir. Sonrasında ‘’ Sisteme Giriş Yap’’ butonuna tıklayarak sorgulama işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

E- Devlet IMEI Kayıt Hakkı Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E- Devlet Sistemi İle Sorgulamanızı Kolayca Yapın

E- Devlet sistemi üzerinden belirttiğimiz yolları takip ederek IMEI kayıt hakkı sorgulama işlemleri kolayca yapılabilir. Bu şekilde kısa sürede sorgulama işlemi yaparak cep telefonu seri numarası hakkında bilgiler alabilirsiniz. Bu sayede satın aldığınız cep telefonunuz hakkında detaylı bilgilere erişebilirsiniz. Cep telefonunuzun güvenli olup olmadığını, kaçak yollardan alınıp alınmadığını bu şekilde kolayca öğrenebilirsiniz. Aynı şekilde yurt dışı cep telefonu satın alımları hakkında bilgiler edinmek için de bu sorgulama işlemini yapabilir ve merak ettiğinizi durumlar ile ilgili bilgiler edinebilirsiniz.

About admin

83 queries 0,284