İlaç Sorgulama

İlaç Sorgulama

Online olarak hizmet veren e- Devlet sistemi hayata geçirilmesinden itibaren resmi işlerde bilgi almak çok daha kolay bir hale gelmiştir. E- Devlet sitesinden eğitimden, sağlık ve iş yaşamana kadar daha pek çok resmi işlerde yardım almak mümkün olmaktadır. E- Devlet ilaç sorgulama olarak ta sağlık alanında da bu sistemden giriş yaparak bu konuda destek alabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken sisteme giriş yapmak olacaktır. Sisteme giriş yapmak için e- Devlet sitesinin resmi sitesi olan adresine tıklayabilirsiniz. Buradan e- devlet şifresi giriş yapabilir ve aradığınız konu ile ilgili sorgulama yapabilirsiniz. E- Devlet şifresi olmayanlar PTT şubesinden ya da internet bankacılığı ile internet e- Devlet şifrelerini alabilirler.

İlaç Sorgulama Neden Önemlidir?

Tüketim malzemelerin de olan son kullanma tarihi sağlık alanında kullanılan ilaçlar için de geçerlidir. Bu açıdan satın alınan ilaçların son tüketim tarihlerini bilmek ve ona göre kullanmak oldukça önemlidir. E- Devler ilaç sorgulama işlemi bu açıdan önemlidir. Tarihi geçen ilacı kullanmak sağlığımız açısından ciddi zararlar verebilir. Bunu önlemenin yolu olarak ilaç sorgulama sistemi sağlığımızı riske atmamak açısından oldukça faydalı bir uygulamadır. Dikkat edilmediğinde ve ilaçların son tüketim tarihlerinden sonra da bu ilaçları kullanmaya devam etmek ölüm gibi çok ciddi sonuçlara da neden olabilir. Bu gibi kötü risklerle karşılaşmamak için bu sorgulama sistemi ile ilaçlarımızın kullanım süreleri hakkında ayrıntılı bilgiler edinebileceğiz.

İlaç Sorgulama için TIKLAYINIZ

E- Devlet İlaç Sorgulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Sağlığımız açısından oldukça önemli olan e- Devlet ilaç sorgulaması için e- Devlet sistemine öncelikle giriş yapmalısınız. Yukarıda verdiğimiz resmi siteye girebilirsiniz. E- Devlet şifresi ve T.C kimlik numarası ile giriş yaparak ilgili alan için sorgulama yapabiliriz. Açılan sayfada son beş yıla ait olan ilaç listemizi görebileceğimiz. Burada ilaçlarımızın üretim ve tüketim tarihlerinden ne kadar, hangi dozda ilaç kullanılması gerektiğine kadar ilaçlarımız ile ilgili ayrıntılı pek çok bilgiye ulaşabiliriz. Bu sistem ile ilaçlarımızın son kullanım sürelerinin dolup dolmadığını öğrenebilir ve ona göre yeni ilaç listesi için başvuru yapabiliriz

About admin

73 queries 1,409