İlaç Rapor Süresi Sorgulama

İlaç Rapor Süresi Sorgulama

Hasta veya hasta yakını olan okuyucularımıza geçmiş olsun dileklerimizi ileterek ‘ İlaç rapor süresi sorgulama ’ konu başlığı altında sizleri bilgilendirmeye çalışalım. Bildiğiniz üzere sorgulamam.com’da merak ettiğiniz her konu hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Bizler de sizlere sunduğumuz imkanlar ile merak ettiğiniz konulara hızlı çözüm üretmeye çalışıyoruz.

Bilmeyenler için açıklayalım, devlet bazı hastalara rapor eşliğinde ücretsiz ilaç alma imkanı sunuyor. Doktor gözetimi ve konulan teşhis sonucu aldığınız rapor ile herhangi bir eczaneden mesai saatleri içersinde ilaçlarınızı ücretsiz bir şekilde temin edebiliyorsunuz. Fakat doktor kontrolünde aldığınız raporu 2 yılda bir yenilemeniz gerekiyor. Rapor ile ilaçlarını daha ne kadar sürede alabileceğini öğrenmek isteyenler İlaç rapor süresi sorgulama işlemlerini E-Devlet sistemi üzerinden kolay bir şekilde yapabilirler.

İLAÇ RAPOR SÜRESİ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ…

ilaç Rapor Süresi Sorgulama Nasıl Yapılır?

İlaç rapor süresi sorgulama işlemini yapabilmek için E-Devlet şifrenizin olması şart. Eğer bir E-Devlet şifresi sahibi değilseniz size en yakın PTT şubesinden 2 TL işlem ücreti karşılığında E-Devlet şifresi sahibi olabilirsiniz. Şifrenizi temin ettikten sonra aşağıda belirtilen maddeleri adım adım uygulamanız yeterli olacaktır.

Öncelikle yukarıda belirtmiş olduğumuz  linke tıklayın. Daha sonra Kimliğimi ‘Şimdi Doğrula’ yazısına tıklayın. Açılan sayfada T.C kimlik numaranızı girin. E-Devlet şifrenizi girerek sisteme giriş yapın. Bu işlemlerden sonra 4A, 4B ve 4C ilaç kullanım süresi sorgulama işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilme imkanınız olacak. Böylece ilaç rapor süresi sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

İlaç Raporu Yenileme Nasıl Yapılır?

Daha önce belirtmiş olduğumuz gibi ilaçlarınızı temin etmeniz için raporunuzu düzenli olarak yenilemeniz gerekiyor. Şimdi adım adım ilaç raporu yenileme işleminin nasıl yapıldığını sizlerler paylaşacağız. Mevcut raporun süresi bitmeden raporunuz yenilenmez. Bu sebeple rapor tarihinizi bir köşeye not edin ya da belgeniz varsa saklayın. Raporunuzun bittiği gün doktorunuzdan randevu alarak tekrar rapor yazmasını istemeyin. Yanınızda eski raporunuzu götürmeniz sizin için avantaj olacaktır. Hekimin ilgili ilacı daha kısa süreli kullanmayı gerekli gördüğü durumlarda, ‘Etken madde’ isminin yanına ilaç için ilaç kullanım raporunun geçerli olmasını ve istediği süreyi yazması ile ilaç raporunuz yenilenmiş olacak.

About admin

73 queries 0,737