Hayat Poliçe Sorgulama

Hayat Poliçe Sorgulama Nedir

Hayat Poliçe Sorgulama Birçok açıdan avantajı olan hayat sigortası, kişinin başına bir olay gelmesi durumunda ve vefat etmesi durumunda devreye girer. Sigortalının önceden belirttiği varislere poliçede belirlenen teminatları öder ve mali güçlüklerin yaşanmasını engeller.

Hayat Sigortasının Avantajları Nelerdir
Hayat sigortası adı üzerinde hayatı güvence altına almak fikri üzerinden yapılan bir poliçedir. Yani meydana gelebilecek kötü olaylarda, örneğin sakatlık gibi durumlarda hayatınızı en iyi şekilde devam ettirmenizi sağlar. Diğer bir artısı, vefat etme durumunda sevdiklerinize bırakabileceğiniz bir parasal varlık özelliği taşımasıdır. Eğiti devam eden çocuğunuz bu hayat sigortası sayesinde eğitimine devam edebilir. Olası bir kaza sonrasında poliçe kapsamında ortaya çıkan yüksek tedavi masrafları düşük primlerle ödenir.
Hastalıklar karşısında meydana gelen yüksek miktarda meblağlarda kişilere finansal destek sağlaması hayat poliçesi kapsamının diğer artısıdır.
Hayat Sigorta Teminatı
Hayat sigortası belirli teminatlar kapsamında müşteriye poliçe şeklinde sunulmaktadır. Yani hangi durumlarda poliçenin geçerli olacağı, hangi durumlarda olmayacağı sigorta şirketi tarafından belirlenir. İlerde olabilecek durumlar ve yapılacak ödemeler, belirtilen teminat kapsamında müşteriye sunulur. Yani ödeme teminat kapsamında gerçekleşen kötü durumlarda yapılır. Bu açıdan dikkatli şekilde inceleme yapılması, sigorta uzmanından detaylı tüm bilgilerin alınması oldukça önemlidir.

Resmi internet sitesinden detaylı sorgulamaları yapmak için tıklayınız.

Hayat Poliçe Sorgulama           Hayat Poliçe Sorgulama 1
Hayat Poliçe Sorgulama
Hayat sigortası ile imzalanan hayat poliçesi kapsamı hakkında detaylı bilgi almak isteyenler, poliçe durumunu öğrenmek, geçerliliğini kaybeden poliçeler için yenileme işlemlerinde ve işlem günü dolan poliçeler için hayat poliçe sorgulama işlemleri yapılabilmektedir.
Hayat poliçe sorgulama işlemleri sigorta bilgi denetim merkezi aracılığıyla yapılabilir. Sitede yer alan sigortalı kimlik tipi, sigortalı kimlik no, doğum tarihi, aile sıra no, cilt no ve güvenlik bilgileri girişi yapılarak sisteme giriş sağlanır.
Poliçe sorgulama işlemleri özellikle güncellenmesi gereken poliçelerin yenilenme sürelerinin takip edilmesi açısından önemlidir. Çünkü hayat poliçelerinin belirli bir yıl ve gün aralığında geçerlilikleri bulunmaktadır. Tarihi geçen bir poliçe geçerli değildir ve herhangi bir hak talebinde bulunmak mümkün değildir. Bu nedenle de devamlı güncel olan ve günü dolmadan yenilenen poliçelerin kullanımı için sorgulama sitesine giriş yapılması tavsiye edilir.

About admin

82 queries 1,241