Hasarlı Araç Sorgulama

Hasarlı Araç Sorgulama

Araç sahibi olanlar ya da olmak isteyenlerin merak ettiği konunun başında ‘ Hasarlı araç sorgulama ’ geliyor. Araç sahibi iseniz ve aracınızı satacaksanız alıcının ilk soracağı soracağı soru aracın hasarlı olup olmadığıdır. Araç sahibi olmak istiyorsanız ve maddi olanaklarınız el vermediği için 2. el araç alacaksanız sizin de soracağınız ilk sorunun bu olacağından eminiz.  Peki, bunu nasıl öğrenebiliriz? İşte sorgulamam.com ile bu konu hakkında sizlere  ücretsiz ve pratik bir hizmet sunuyoruz.

HASARLI ARAÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ…

Şu dönemlerde vatandaşlar sıfır araç almak yerine 2. el araçlara yönelmiş durumda. Bunun en başlıca sebebi maddi imkanların yetersizliği. Bir diğer sebep ise aldığınız sıfır aracı satmak istediğinizde değerininn aldığınız fiyatın bir hayli altına düşmesidir. Araç satmak almaktan daha kolay geliyor vatandaşlarımıza; çünkü ne sattığınızı bilirsiniz fakat ne aldığınız konusunda sürekli aklınızın bir köşesinde soru işaretleri dolaşır. Aracın dış görünüşü sizi yanıltabilir bunun için araç satın alırken iyi bir araştırma yapmalı ve acele bir karar vermemelisiniz.

Hasarlı Araç Sorgulama Nasıl Yapacağım?

Aracın dış görünüşü kadar aracın durumu, özellikleri, hangi parçaların değiştiği, plakasının durumu ve hasar tespiti ikinci el araç alacakların dikkat etmesi gereken detaylardır. Hal böyleyken internetin ve sitemizin bilgi ışığında artık kolaylıkla bu soruları cevao bulabileceksiniz. Aracın durumunu ve özelliklerini araç sorgulama işlemi ile hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Plaka sorgulama işlemi sayesinde satın alacağınız aracın plakasının üzerindeki trafik cezalarına ulaşabilir, size ait olmayan borçların yükümlülüğünü üstünüzden atabilirsiniz. Satın alacağınız aracın hangi kazalara karıştığını, hangi parçalarının değiştiğini de araç hasar kaydı sorgulama işlemi ile birlikte öğrenmek mümkün. Tramer sorgulama işlemi ile birlikte aracın sigorta bilgilerine internet üzerinden erişebilirsiniz.

Aracının hangi parçalarının değiştiğini, ne tür kazalara karıştığını yukarıda vermiş olduğumuz linke tıklayarak öğrenebilirsiniz. Araç hasar kaydı sorgulama işlemini internet üzerinden Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezinin internet sitesinden gerçekleştirebilirsiniz. Bu siteye giriş yaptıktan sonra ana sayfada sorgulamalar seçeneği bulunmaktadır. Bu seçeneklerden kaza tespit tutanağı sorgulama seçeneğini seçtiğiniz takdirde karşınıza açılan sayfada 3 tane sorgulama seçeneği gelecektir. Sorgulama seçeneklerinden istediğinizi seçtikten sonra bilgilerinizi girmeniz gereklidir. Son olarak da güvenlik kodunu girerek sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz.

About admin

83 queries 1,764