Hasar Kaydı Sorgulama

Yeni dönem ile gelen ÖTV artırımlarından sonra sıfır araç fiyatlarının yükselmesi ile birlikte araç almayı düşünen vatandaşlar 2. el araçlara daha fazla yönelim göstermektedir. Ancak ikinci el araç alırken çok dikkatli olmak gerekmektedir.  Hasar Kaydı Sorgulama bu yüzden önemlidir. Özellikle internet üzerinden yerleşim yerinizin dışındaki araç seçimi için ön görüşme yapmadan ve araç sorgulaması yapmadan karar vermeyiniz. Araç alırken; kilometresi az ve orjinal, temiz ve bakımlı kullanılmış, kaza yapmamış ve değişen parçasının olmaması çok dikkat edilmesi gereken hususlardır ve iyi araştırılmalıdır. Dikkatli araştırılmadığında araç sahibini mağdur edebilecek durumların ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir. Bazı sorgulama imkanları sayesinde almayı düşündüğünüz araçla ilgili detaylı bilgilere ulaşmanız mümkündür. Bu işlemleri bilgisayarınızla online olarak ya da mobil servisleri kullanarak yapabilirsiniz.

Araç Bilgi Sorgulama Modülleri

Almayı düşündüğünüz aracınızla ilgili detaylı bilgilere internet üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. İnternetten sorgulama işlemleri plaka ve aracın ruhsat belgesi içerisinde yer alan her araca özel olan bilgiler üzerinden yapılmaktadır. Araç sorgulama ekranı üzerinden aracın modeline, plaka sorgulama ekranı üzerinden aracın plakasına yazılmış trafik cezalarına, hasar kaydı sorgulama ekranından aracın karışmış olduğu kazalara ve bu kaza sonrası yapılan parça değişimi ve tutarına, tramer sorgulama ekranında da aracın sigorta bilgilerine ulaşım sağlayabilir ve tüm detayları öğrenebilirsiniz. Bu sorgulamaları sigorta şirketiniz ile görüşerek de sizin adınıza onların yapmalarını isteyebilirsiniz.

Hasar Kaydı Sorgulama Msj Sms Nasıl Yapılır

Satın almayı düşündüğünü araçla ilgili hasar kaydı sorgulaması için iki tür bilgi sorgulama seçeneği vardır. Bunlardan ilki tramer sorgulama ikincisi ise internet üzerinden yapılan hasar kaydı sorgulamadır. Tramer kayıtlarına cep telefonunuz ile almak istediğiniz aracın plakasını girerek 5664 numarasına kısa mesaj göndererek öğrenebilirsiniz. Tramer sorgusundan araç ile ilgili herhangi bir kaza ve hasar kaydı yoksa sorgulamayı tamamlayabilirsiniz. Eğer sorgulamadan kaza ve hasar kaydı varsa daha detaylı öğrenmek için cep telefonunuz ile plakayı yazmadan önce DETAY yazıp sonra plakayı yazarak araç ile ilgili yapılan işlemleri, değişen parçaları ve tutarlarını öğrenebilirsiniz. İnternet üzerinden hasar kaydı bilgisine ulaşmak için Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezinin internet sayfasına giriş yapıyorsunuz. Ana sayfa menülerinde yer alan sorgulamalar seçeneğini tıklayıp devam ediyorsunuz. Açılan sayfada kaza tespit tutanağı sorgulama bölümünden araçla ilgili istenen bilgileri yazdıktan sonra aracımızın varsa detaylı hasar kaydı bilgilerine ulaşabilirsiniz. Araç plaka ile birlikte T.C Kimlik numarası, vergi kimlik numarası ve sürücü T.C kimlik numarasını bilgilerinden birini girerek sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
Bu sorgulamalar neticesinde elde ettiğiniz bilgilerin en detaylı verilerine aracın trafik sigortasını yapan firmadan öğrenebilirsiniz. Aracın kaza bilgileri, yapılan işlemler, uzman tutanakları vs. gibi araç adına yapılan raporlama verilerine ulaşabilirsiniz. Medyaya yansıyan mağduriyetleri yaşamama adına araç satın almadan önce yukarıda anlatılan hasar kaydı sorgulama işlemlerini mutlaka gerçekleştiriniz.

E-devlet İle Hasar Kaydı Sorgulama

About admin

85 queries 2,270