Hapis Cezası Sorgulama

Hapis Cezası Sorgulama

Sadece TC kimlik numaranız ile sabıka kaydınızı inceleyebileceğinizi ve hapis cezası sorgulama yapabileceğinizi biliyor musunuz? Adalet sistemine getirilen teknoloji ayarı ile oluşturulan UYAP (Ulusal Yargı Ağı Projesi) ile avukat veya sıradan vatandaş fark etmeksizin tarafınıza açılmış davalar hakkında bilgi sahibi olabilir, davanızı online takip edebilirsiniz. TC Kimlik numaranız ile sorgulama ekranına giriş yaparak;

  • Tarafınıza bir dava açılmışsa; mahkeme bilgi ve detaylarına
  • Mahkeme dosya numarasına
  • Karşı tarafın avukat bilgilerine
  • Davanın görüleceği gün ve saate
  • Duruşmanın yapılacağı Adliye ve adres bilgilerine
  • Dava dosyasında yer alan bütün bilgilere
  • Dava sonucunda verilen hapis cezası sorgulama işlemlerinizin tamamına erişebilirsiniz.

HAPİS CEZASI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

E Devlet sisteminin aktif olarak kullanılması ile  sabıka kaydınıza ve mahkeme sonucunda tarafınıza verilen hapis cezasının tüm detaylarına ulaşabilirsiniz. Adli sicil kaydınıza erişim sağlamak için TC kimlik numaranız ile E Devlet şifrenizi girme zorunluluğunuz bulunmaktadır. Eğer E Devlet şifrenizi bilmiyorsanız yaşadığınız bölgeye en yakın PTT şubesine gidebilir 2 TL gibi düşük bir fiyat ile şifrenizi öğrenebilirsiniz.

Hapis Cezası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Adli sicil kaydınızı kontrol ederek hakkınızda alınan birçok karara erişebilirsiniz. Hapis cezası kararı, kapis cezasının paraya dönüşüp dönüşmediği, hapis cezasının ertelenmesi, kısa süreli hapis cezaları için karşınıza çıkan sorgulama ekranına istenilen bilgileri doldurmanız yeterli. PTT şubesinden aldığınız E Devlet şifresi ve TC kimlik numaranız ile sisteme giriş yaparak hapis cezası başta olmak üzere adli sicil kaydınıza ait birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Bilgileriniz sistemde güvenli bir şekilde korunarak kişi menfaatlerine zarar verecek hiçbir unsur barındırmaz. Türkiye’de online sorgulama denilince ilk akla gelen isim sorgulamam.com ile ceza ve borç bilgilerinize sıra beklemeden birkaç kısa adım ile erişebilirsiniz.

Ceza Ertelenir Mi?

Kişinin işlediği bir suç nedeni ile özgürlüğünün kısıtlanma kararı olarak adlandırılan hapis cezası elbette ertelenebilir. Hapis cezasının ertelenmesi için bazı şartlar vardır. Bir kişinin hapis cezasının ertelenebilmesi için öncelikli koşul cezanın 2 yıldan az olmasıdır. 2 yıldan az olan hapis cezaları için kişi eğer pişman olduğunu ve bahsi geçen fiili bir daha tekrarlamayacağının sözünü verirse aldığı hapis cezası ertelenebilir. Bütün bunların uygulamaya geçebilmesi için kişinin daha önce 3 aydan fazla hapis suçu ile yargılanmaması gerekir.

 

About admin

56 queries 0,317