Haciz Sorgulama Nasıl Yapılır

E- Devlet sistemi vatandaşların, resmi kurumların, tüzel kişilerin resmi işlerde yararlandığı online hizmet uygulamasıdır. Bu sistem sayesinden pek çok resmi işinizi zaman kaybetmeden kolay ve hızlı bir şekilde online olarak halledebilirsiniz. Haciz sorgulama işlemi  için de aynı şekilde bu işlemden kolaylıkla yararlanabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için adresine giriş yaptıktan sonra e- Devlet şifreniz ile giriş yapmanız gerekir. E- Devlet şifreniz yoksa ya da unuttuysanız PTT şubesinden ilk şifre alımında 2TL ikinci gidişte 4 TL ödeyerek şifrenizi edinebilirsiniz. Bu şifre ile pek çok resmi işlemlerinizi halletmek için giriş yapabilirsiniz. Aynı şekilde internet üzerinden internet bankacılığı aracılığı ile de şifrenizi edinmeniz mümkündür.

E- Devlet Haciz Sorgulama İşlemi  Neden Önemli?

Haciz kişileri oldukça sıkıntıya sokan güç bir durumdur. Herhangi bir borç nedeniyle yüksek miktarda borçlarınız varsa gayrimenkullerinize haciz yolu ile el konulmuş olabilir. Bunu öğrenmenin en kolay yolu e devlet sistemi üzerimde E- Devlet Haciz Sorgulama işlemi yaptırmaktır. Bu işlem ile herhangi bir gayrimenkulleriniz üzerinden hacizlik durumunuz olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Böylece elinizden ev araba gibi hacizlik mallarınızın alınmaması için gerekli olan borcun zamanında ödenmesi konusunda bilgi sahibi olursunuz. E- Devlet sistemi üzerinden şifreniz ile giriş yaparak borcunuzun olup olmadığını, haciz durumunuz hakkında bilgi sahibi olarak gerekeni yapabilirsiniz.

Haciz Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ

E- Devlet Şifresi Edinin

Taşınmaz mallarınız konusunda icralık durumunuzun olup olmadığını öğrenmek için haciz sorgulama işlemi yapmanız gerekir. Bu işlemi yapmak için e devlet üzerinden öncelikle giriş yapmanız gerekir. Sisteme giriş yapabilmek için üstte verdiğimiz linke girmeniz gerekir. Sisteme girdikten sonra e- devlet şifresi sizden isteyecektir. Bunun için size ait olan e-Devlet şifrenizin olması gerekir. E- Devlet şifreniz yoksa dediğimiz gibi PTT şubesine giderek şifrenizi buradan alabilir ya da internet üzerinden e devlet sisteminden giriş yaparak sisteme entegre olan bankalar aracılığı ile şifrenizi edinebilirsiniz. Şifresini unutanlar ve yenilemek isteyenler de aynı yollarla şifrelerini alabilirler Ancak PTT şubesinde ikinci ve diğer şifre alımlarından 4 TL kadar ücret alınmaktadır.

About admin

83 queries 0,663