Green Cart Başvuru Sonucu

GREEN CARD’I HANGİ ÜLKE VERMEKTEDİR?

Dünyanın süper gücü olan Amerika Birleşik Devletleri her yıl belli oranlarda vatandaşlık vermektedir. Vatandaşlık verilikten de birtakım kriterler baz alınmakta ve genelde beyin göçü olabilecek kişiler tercih edilmektedir. Dünya üzerinde bu kartı veren başka ülkeler de bulunmaktadır. Bu ülkeler de tıpkı Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelerine yararlı olabilecek kişilere bedava vatandaşlık vermekteler.

Green cart sahibi olanlar Amerika Birleşik devletlerinde oturma ve çalışma izni elde etmektedirler. Bu kişiler diledikleri gibi Amerika’ da iş yapabilirler. Aynı zamanda Amerika’nın herhangi bir eyaletinde ikamet etmek için de yasal başvurularda bulunmaları gerekmez çünkü kendilerine verilen bu kart sayesinde diledikleri eyalette diledikleri kadar oturabilirler.

 

 

 

GREEN CART BAŞVURUCU SONUCU VE SÜRECİ NASIL GERÇEKLEŞİR?

Amerika’da yaşama hayalleri kuran milyonlarca Türk insanı en kısa yoldan Amerika’ya gitmenin hayalleri ile yaşamaktalar. Bu kişilere özel olarak çok önemli bir fırsat sunulmaktadır. Sunulan bu fırsata göre aracı bir firma ile anlaşarak green cart çekilişine katılabilirsiniz. Dünya üzerindeki bütün ülkelerden milyonlarca insan bu çekiliş için başvuru yapmaktadır ve bunlar arasından sadece 55 bin kişi Amerika hayaline kavuşmaktadır. Kuralar tamamen bağımsız şekilde çekilmektedir ve şanslı olanlar kartın sahibi olmaktadırlar.

Diyelim ki kurada adınız çıktı peki ama daha sonra ne yapmanız gerekiyor? Bundan sonra yapacaklarınız artık çok daha kolay olacaktır. Hemen göçmenlik için gereken belgeleri bir arada toplayarak Amerikan konsolosluğuna gitmelisiniz. Bu belgeler nüfus cüzdanı askerlik durum belgesi ve öğrenim durum belgesidir. Bunları alarak Amerikan konsolosluğuna yazılı müracaatta bulunmalısınız. Daha sonra size ülkeye ne zaman alınacağınıza dair bir bildirim raporu gönderilir. Bu rapordaki tarihlere uçak biletiniz kesilir ve artık Amerika’ya gitmek için hazır hale gelirsiniz.

Başvuru Sonucunuzu Buradan Takip Edebilirsiniz.

Green cart bir nevi göçmenlik başvurusudur diyebiliriz. Amerika vatandaşlarının sahip olduğu tüm haklara siz de sahip olacaksınız. Bu yönüyle green carta vatandaşlık kartı diyenler de bulunmaktadır. Amerika’daki yerel seçimlerde oy kullanabilirsiniz. Aynı zamanda Amerika başkanlık seçimlerinde de desteklediğiniz adaya oy verebilirsiniz. Sınırsız bir şekilde Amerika’da iş kurabilirsiniz. Bunun için herhangi bir kısıtlamaya maruz kalmayacaksınız. Green cart çekilişleri her yıl daha önceden belirlenmiş zamanlarda gerçekleştirilir. Her ülkeye bu ilan gönderilir ve o ülkelerde bulunan insanların çekilişlere katılmalarını sağlamak için aracı firmalar görevlendirilir. Bilindiği üzere ülkemizde İngilizce seviyesi oldukça düşüktür.

Bu da insanların nasıl green cart başvuru sonucu yapacaklarını tam olarak bilmediklerini göstermektedir. Bu nedenle bu insanlara danışmanlık hizmeti vermek gerekiyor. Bazı danışmanlık firmaları sizden belli miktarda ücret talep ederken bazıları ise herhangi bir ücret talep etmemektedir. İşin açıkçası eğer gerçekten böyle bir hayaliniz varsa vereceğiniz üç beş liranın hiçbir önemi olmamalıdır. Sonuçta Amerika vatandaşı olma ihtimaliniz var ve bu ihtimale sahip olmak bile başlı başına çok önemlidir. Green cart başvuru sonucu tüm başvurular alındıktan sonra 3 ay içerisinde açıklanır. Bu sonuçlar green cartın resmi sitesinde yayınlanır ve kazanan kişilere belirttikleri mail adreslerinden haber verilir. Bu hakkı kullanıp kullanmayacakları bizzat sorulur eğer kullanmak istemediklerini belirtirlerse onların yerine yedekte olanlar seçilir. Bu nedenle ana seçilenlerde değilseniz bile üzülmeyin çünkü yedeklere de bazen çok ciddi şanslar doğabilmektedir.

Green cart başvuru sonucu açıklandıktan sonra şanslı kişiler gereken prosedürleri yerine getirerek Amerika rüyalarını gerçekleştirebilirler. Amerika’da geçireceğiniz kısa bir süre içinde İngilizceyi çok iyi konuşmayı öğrenmeniz mümkün. Bu yüzden İngilizce bilmiyorum başvuru yapmam doğru olur mu diye düşünmeyin.

About admin

83 queries 0,455