Green card başvurusu nasıl yapılır

Green Card Nedir

Orjinal adının Permanent Resident Card olduğu green card Amerika da yaşama hakkını kura yöntemi ile Amerika’da yaşamak isteyen insanlara sunulan bir yöntemdir. Amerikan vatandaşlarının her hakkına sahip olmak gibi bir avantaj sunan bu karta sahip olmak için dünyadan bir çok insan bu çekilişe katılmaktadır. Sadece Türkiye değil dünyanın dört bir köşesinden her yıl başvurular yapılmaktadır. Bu başvurular sonrasında çekiliş ile belirlenen 55 bin kişi Amerikan göçmenliğine hak kazanır. Göçmenlik deyip geçmeyin, bir Amerikan vatandaşının sahip olduğu her hakka sahip olunabilen bir göçmenlik bu.

Green card başvurusu neticesinde kura sonrasında Amerikan vatandaşı olmaya hak kazanan her birey, istediği kadar Amerika da kalabilir, dilerse çalışabilir  veya iş kurabilir.

Green Card Başvurusu Nasıl Yapılır

Bir çok şirket veya kuruluş sizlerin adına başvuru yapmaktadır. İlla ki şirket aracılığı ile mi başvurmak gerekir; tabi ki hayır. Dilenirse bireysel olarak da başvuru yapılabilir. Başvurular internet sitesinden yapılmaktadır ve sadece yılın belirlenmiş aylarında başvurular kabul görmektedir. Peki Amerika neden her sene 55 bin kişiye kapısını açmaktadır.?

Aslına bakılırsa bu sorunun cevabını şu şekilde verebiliriz. Düşünün ki her yıl yasal olmayan yollar ile Amerika’ya binlerce insan girmeye çalışmaktadır. Bunun önüne geçmek için Green card sistemini tüm dünyaya sunan Amerika sadece Green card sayesinde ülkesine gelen insanları kabul ederek, diğer yollardan girenleri sınır dışı ekmektedir. Bu kuralı çekiliş sayesinde Amerika’ya hem green card ile gelenlerin miktarı belli olmakta hemde yasa dışı giriş yapanlara sınır dışı yetkisi sunmaktadır.

Green Card Başvurusu Ücretli Mi ?

Bazı kuruluşlar bu işlemi yapmak için bir miktar para istemektedirler. Tabi eğer kendinizi ifade etme yeteneğiniz ve harcayacak zamanının yoksa bu yolu seçebilirsiniz . Benim zamanım var ve formu eksiksiz doldurabilirim derseniz de bunun için hiç bir ücret ödemezsiniz. Ekim ve kasım aylarında yapılan bu başvuruların adresini aşağıda paylaşacağım. Eğer ekim aynın başı ile kasım ayının başı arasında başvuru yapmak isterseniz aşağıda ki gibi bir sayfa açılacaktır.

 

Yukarıda başvuruların bitmiş olduğunu belirten bir yazı bulunmaktadır.  Yukarıda 2017 yazan yani sağ taraftaki açıklama kısmında belirtilmek istenen şudur.  1 Ekim 2015 ile 3 Kasım 2015 tarihleri arasında başvuru yapanlar buradan sonuçlarını öğrenebilirler. 2017 nin başvuruları 1 ekim ile 3 kasım arasında olmuştur.

Eğer bende şans var diyorsanız buyurun başvurunuzu yapın. Unutmayın formu dikkatlice okuyun ve anladıktan sonra doldurma işlemine başlayın. Eğer mümkünse ingilizceyi iyi bilen birisinden yardım alın.

Başvuru Formu için Tıklayınız..  

About admin

59 queries 0,390