Gaski Borç Sorgulama

Gaski Borç Sorgulama

Gaski Borç Sorgulama

Gaski Borç Sorgulama , yani Gaziantep su ve kanalizasyon idaresinde şahsınıza ait borçları öğrenmek istiyorsanız, GaziAntep Su faturası ödeme işlemini yapmanız artık internet üzerinden mümkün. Peki Gaski borç sorgulama nasıl gerçekleştirilir?

Gaski Borç Sorgulama Nedir?

Gaski; Gaziantep ilinin su ve kanalizasyon idaresinin kısaltılmış ismi olup, burada kaydı bulunmuş ve ya bulanan kişilerin, aldıkları hizmetin karşılığını kasten ve ya bilmeden ödememesi durumunda ortaya çıkan borçlanmadır. Böyle bir borcunuzun olup olmadığını merak ediyorsanız, bunu Gaski borç sorgulama sisteminden öğrenebilirsiniz. Gaski borç sorgulama sistemi ise hem Gaski’ nin resmi internet sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz. Aynı zaman da bir de e – devlet sistemi üzerinden Gaski üzerinde borcunuzun olup olmadığınızı öğrenmenizi sağlayacak borç sorgulama uygulaması bulunmaktadır.

Gaski resmi sitesinden ödeme yapmak için Tıklayınız..

Gaski Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Gaski borcu sorgulamayı e -devlet üzerinden yapabileceğinizi belirtmiştik. Ancak bunun için öncelikler bazı şartlar gerekiyor. E – devlet sistemi resmi bir site olup, içerisinde yer alan diğer kurumlar ve bilgiler de resmi ve günceldir. Bu siteye giriş yapabilmek için öncelikle e – devlet şifreniz bulunması gerekmektedir. Eğer e -devlet şifreniz varsa bu şifre ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Ancak e – devlet şifreniz yoksa bu şifreyi almak için öncelikle mesai saatleri içerisinde PTT şubesine gidip e – devlet şifresi başvurusunda bulunmanız gerekiyor. Ayrıca bu işlem için kimliğinizin de yanınızda olması gerekiyor. Daha sonrasında 2 TL gibi bir ücret talep ediliyor sizden ve açılmamış bir zarf ile size şifreniz veriliyor. Bu şifre ve isminiz soy isminiz ile e- devlet sistemine giriş yaparak; burada ki sorgulama sistemini kullanarak size ait bir Gaski borcunuzun olup olmadığını kolayca sorgulayabilirsiniz.

E – devlet ile Borç Sorgulama

E – devlet sistemi ile birçok kurumla ilgili resmi bilgilerinize tek bir noktadan ulaşmanız sağlanmaktadır. Bu site tamamen resmi makamlarca düzenlenen ve yönetilen bir ortam olup, çevrim içi birçok bilgiye kolayca ulaşabilmenizi sağlar.  Aynı zamanda vergi borcu, doğalgaz borcu, sgk borcu, ssk borcu gibi Gaski borcunuzu da sistem üzerinden şifreniz ve kimlik bilgileriniz ile öğrenebilirsiniz.

 

About admin

82 queries 0,638