Ev Kredisi Başvuru

Ev almak için kişilere sunulan birçok teklifler bulunmaktadır. Belli bir süre kirada yaşayan kişiler için belli bir zamandan sonra ev alma isteği uyanmaktadır. Bu istek en başta maddi durumun ve gelirinin düzenli olması ile ilgilidir. Eğer ki ev almak için biriken ve ya bir yerin satışı sonrasında kalan bir para sayesinde alınacak ise bu işlem faizsiz bir şekilde gerçekleşir. Ev almak için belli bir borca girmek uzun yıllar ödenmesi gereken borcu da göze almak demektir.

Herkes mutlaka ev sahibi olmak ister. Belli bir birikimi var ise ya yakın dostlardan alınan borç ya da bankalara başvuru sonucu gereken para tamamlanabilir. Bankaların her özel kredi de olduğu gibi ev kredisinde de müşterilerine imkân sağlamaktadır. Ev alma niyetine girdikten sonra kişinin yapmak istediği işlemler adım adım belirlenmelidir. Çünkü borç ile alınacaksa uzun bir dönem ödeme yapacak olması, riski en az indirgenmiş bir araştırmanın yapılması gerekir. Alınacak olan tespiti tam kredi ile olacaksa gelecek olan expert üyesi evin bedeline göre bir miktar ücret biçecektir. Bu sayede evin değeri belli olup bankadan alınacak kredinin buna göre kredinin miktarını belirlemiş olacaklardır.

Ev Kredisi başvurusu faiz oranları

Bu sayede ev kredisi başvuru ile yapılan bu işlemler adım adım gerçekleşmiş olur. Genelde kredi dışında verilecek olan ve kişide bulunması gereken bir miktar para peşinat adı altında verilir. Kimi zamanda tüm alınacak tüm kredinin ev fiyatına göre alınması sağlanır. Bu detayların bankanın şartları ve kuralları ile ilgili olması müşterilerin ona göre bir yol izlemesine sebep olur. Alınacak ev kredisinin faiz oranları da bu konuda önem taşır. Uzun yıllara bölünmesi ve ya taksit oranının fazla tutulması ile ayların kısalması da mevcuttur. Ülkemizde ki özel ve kamu bankalarında faiz oranları % 0,91 – % 0,99 arasında değişmektedir.

Ev kredisi başvurusu banka kredi notu

Bankaların ev kredisi başvuru için bu ve bunu gibi birçok seçenek sunması müşterilerin kendi gelirlerine göre hesap yapması gerektiği anlaşılır. Ev kredisinin herkes tarafından alınamayacağı gibi gelir seviyesi de bu anlamda önemlidir. Kişinin geçmiş dönem borçlarının ve harcamalarının düzenli olması olumlu bir şarttır. Bankaların fazlasıyla incelediği kişi üzerindeki tüm olumlu ve olumsuz durumları araştırması verilecek ev kredisinin şartlarından birisidir. Kişi ev kredisi başvuru işleminden sonra gelirinin durumuna göre aylık taksitleri belirlemesi için bir düzen kurması gerecektir. Herhangi bir ödeme aksamasında gerçekleşecek olumsuz bir adım kişinin kredi siciline yansımış olacaktır. En ufak bir olumsuzluk dahi ileride sorun yaşatabilir. Bu yüzden hesapların çok iyi yapılması ve alınan kredinin kendi gelirine göre hesaplanıp ödenmesi gerekir. Banka kredi notu bu açıdan oldukça önemli olup 850 – 2000 arasında değişen bir banka kredi notunda 1400 olan birisinin kredi alması daha kolaydır.

Konut kredisinin En uygununu veren banka için Tıklayınız

Ev kredisi alındıktan sonra evi satın alınması ile birlikte eve yerleşmiş olunacaktır. Bazı bankaların evi ipotek altına alması kişinin kredi borcu bitene kadar da bu şeklide olması şartı uyguluyor. Ev kredisi borcu bittikten sonra kişiye devredilen tapu bu şekilde tamamlanmaktadır. Bu gereksinim bankanın kendi durumu ile ilgilidir. Bu detayı göze alan kişi de buna göre ödeme aksaması yapmadan işlemlerini yapması gerekmektedir. Ev fiyatlarının düşmesi sayesinde alınan kredi de etkili olacaktır. Kişinin belli bir birikiminin olması hem alacağı krediyi hem de ödemeleri büyük oranda etkileyecektir. Kredi faizlerinin ve ya ev fiyatlarının doğru orantılı olarak artması belli bir kura bağlıdır.

Bunların takibi de mutlaka maddi olarak bir kazanç olması anlamına gelir. Geniş bir araştırma ve takip sayesinde de ev kredisi başvuru yapmadan önce kişinin mutlaka işine yarayacaktır. Her alanda kredi almak için uygun olunması da kişiye daha kolay adımlar ile karşılaşmasını sağlayacaktır.

Yeni Dönem 240 Ay Vadeli Ev Kredisi

İnşaat sektörünün durma aşamasına gelmesi, başta devlet olmak üzere inşaat firmalarının da bazı adımlar atmasına sebep oldu. Şubat 2017 yılında yürürlüğe girmesi beklenen yeni tip konut satış sisteminde, taksitler 240 aya kadar uzatılacak. Faiz oranları ise stabil kalacak denilmektedir. 20 yıllık bir taksit  ödemenin sonunda ev sahibi olmak isteyen de çok, yaş hesabı yapıp ömrüm yetmez diyende. Umarız beklenen bu yeni dönem konut kredisine bankalarda destek çıkar ve faiz oranlarını daha da aşağıya çeker. Gelişmeleri takip edip, gelişmelerle ilgili değişiklikler olması durumunda buradan sizlere duyurmaya çalışacağız. Şahsen bende sabırsızlıkla bekliyorum bu yasayı 🙂

About admin

86 queries 2,397