En Çok Kazandıran Hisse Senetleri

En çok kazandıran hisse senetleri olan kişiler çeşitli kazançlar sağlamaktalar ve sorumlulukla bilgisi verilmektedir. Kazanılmış yatırımın araç olarak değerlendirdikleri zaman kar payı sağlamaktadır. Hisse senetlerinin yatırım planı olması için de, borsanın belirtilen kote de olması gerekmektedir. Halka ilan edilebilecek olması için hisse senetlerini borsa tarafından verilen izin olması gerekmektedir ve böylelikle hisse senedi borsaya kote edilmiş olur. Bir ya da daha fazla hisse senedi borsaya kote edilmemiş ise, o hisse senetlerinin ticari anlamda işlemleri de yapılmaz. Son zamanlarda En Çok Kazandıran Hisse Senetleri sıralamasını yapmamız gerekirse.

1-) Ege Endüstri ve Ticaret Anonim ortaklığı şirketi

Ege bölgesinde bulunan Endüstri ve otomotiv sektörü için mil parçalarını geliştirmekte ve üretimini yapmaktadır. Firma İzmir’de sabit olup, iki adet fabrikalarında hem yurt içi hem de yurt dışında hizmet göstermektedir. Ege Endüstri sektöründe hisselerini 2010 yılından itibaren yani daha henüz 6 senelik firma olmasına rağmen 12 liradan belirtilen fiyatlandırma işlemi görürken 6 yıl gibi uzun süreli bir yatırım için 12 liralık olan fiyatını kaç katına çıktığını hesabını yaparken çok zorlanıyoruz. Çünkü şuan ki borsa İstanbul’da işlem görüyor ve bu zamanda en çok kazandıran hisse senetleri işleme girme fiyatlar ise 307 lira olarak işlemden görünüyor ve değerli yatırımcısını düşünüyor ki 6 senelik zamandan bu süreye kadar Yaptığını görebiliyoruz ki zaten ege endüstri şirketi 6 yıllık kuruluş sürecinden bu yana defalarca Nakit kazanç hedeflerinin planla yaparak da resmen yatırımcıya bol kazanç sağlamıştır.

Kâr toplamındaki hedef ise 6 yıldaki toplam kazanç miktarlarının 28 TL miktarına ulaşmıştır. Yani 6 seneden önce bu sürelerde ki Ege endüstri şirketi hisselerine yatırımını yapmış olsaydınız eğer sadece almış olacağınız kazanç payı ile maliyetiniz arasındaki hedef -%220 oranı olacaktı. Hesap yapılırken 1 TL nominal olan değerden çıkartılarak hesap yapılmıştır.

2-) Goodyear lastikleri Türkiye anonim ortaklığı şirketi.

Her zaman en çok kazandıran hisse senetleri şirketlerin gayesi olduğu gibi büyük hedefler kurup daima ileriye gitmeyi planlayan ve çok gelişmeyi amaçlayan bir şirket oldular. Her şeyden önce 1898 yılından bu süreye kadar kurulan firmanın kurucu lider olan Frank Sieberling, tarafından kayın biraderinden belli bir miktarda borç para almasından itibaren başladı. Bu aldığı para ile resmi adı ile Goodyear Tire and Rubber Company şirketinin ilk fabrikasını açmış oldu. Şirketindeki yapmış olduğu icatlarından dolayı herkes ona hayran olduğu için mucit Charles Goodyear’ın lakabını verdiler. Ürünlerin tasarımını temsil ettiği için kahraman kanatlı sandalet adı ile bilinen Talaria’yı şirketinin de sembolü haline geldi.

Şirketinin bu gerçek görevi bugün halen günümüzde de devam ediyor olması GooDYeaR’ın Hisse senetlerinin 2010 senesinden bu süreye kadar olan Yatırımın yapmış olan kişiler tarafında ortalama 18 TL gibi fiyat belirten goody hisse senetlerine ulaşmayı hedefliyorlardı 6 senden uzun zaman süre bir yatırımın vade planına sahip yatırımcıların şuan goodyear da olan hisselerini Bedelsiz şekilde sermayelerinin yükselmesi haberi ile 140 TL gibi yüksek fiyatlara sahip oldu.

Şirketin geçmiş son 6 seneden bu güne kadar 5 kez nakit kazan hedefi ve şirketin 6 senelik kazançlarından ödemiş olduğu toplamlarını nakit kazanç parası 7 TL dir. 18 lira gibi fiyattan alım yaparsanız 11 TL düzeyinde bir maliyetiniz oluyor fakat kazancınız ise yıllık %200 oranlara denk geliyor. Kalitenin, düzenin ve güvenli bir yatırım yapmaya hedefleyenler için uzun süre görünse de 6 senede ideal kazançlı yatırım goodyear firması ile mümkündür.

3-) Türkiye şişe cam fabrikaları Anonim ortaklığı şirketi

Şişecam grubu düz cam, olarak cam ev eşyası üretimi, cam ve ambalaj ve kimyasallar ana iş olan kollarında yurt içi 19, yurt dışında ise toplamda 25 olmak üzere toplam da 44 tane üretim tesisine uluslararası düzeyde faaliyet gösteriyor.
Hisse senedi tanımı?

Sermaye şirket ortaklarının sermayelerini paylar halinde belgelendirmek maksadı ile vermiş oldukları değerli evraklara Hisse senedi denir.

Hisse senetlerini çıkartma yetkisine sahip olan kurum ve kuruluşlar nelerdir?

1-) Anonim bazlı şirketler
2-) Sermayesi paylara bölünmüş halde olan komandit şirketler
3-) Özel kanun ile kurulmuş olan kurumlar: Türkiye cumhuriyeti Merkez Bankası, Kamu İktisadi Teşekkülleri, sigorta şirketlerine bağlı ortaklık yapan kurumlar Tüm sermaye şirketleri hisse çıkartma yetkisine sahip değillerdir. Sermaye Piyasalarındaki Kuruldan ancak izin yetkisi alan sermaye şirketleri hisse senedi çıkartabilirler.

 

About admin

83 queries 2,485