Emekli Maaşı Sorgulama

Emekli Maaşı Sorgulama

Emekli Maaşı Sorgulama

Emekli Maaşı Sorgulama her çalışanın hayallerini süsleyen bir meyvedir. Meyve dememizde ki sebeplerden en önemlisi, uzun yıllar yetiştirmiş olduğunuz ağacınızın meyve verme zamanı gelmiş olmasıdır. Tabi emekli olup öyle keyif süreceğinizi veya adım adım dünya turu yapabileceğinizi düşünmeyin. Ne yazık ki ekonomi ve Ülkemizde ki emekli maaşlarını göz önüne getirdiğimizde bu işlerin emekli maaşı ile mümkün olmayacağı kesindir. Peki her ülkede de durum böyle mi? Elin yabancısı gelip bizim ülkemizi emekli parası ile nasıl geziyor ?

Evet işte onlara bakarak bizim emekliliğimiz kötü diyemeyiz, bunun sebebi ise onların kullanmış oldukları para biriminin, bizim ekonomimiz karşısında değerli olmasından kaynaklanıyor. Mesela Almanya da emekli olmuş bir çalışan 2000 Euro maaş aldığını düşünelim. 2000 Euro bu gün bizim para birimimiz ile 6000 Tl ye yakın değer yapmakta, 6000 emekli maaşının 3 aylık birikintisi ile bu Alman vatandaş Ülkemizi rahatlıkla gezebilir çünkü para birimleri değerli bizim ekonomimizde fakat Avrupa ülkelerini mesela bir Fransa’yı doyasıya gezemeyebilir bu para ile. Biz o halde ne yapacağız, bizde emekli olunca Tl nin daha değerli olduğu Ülkeleri gezeceğiz, Mesela Azerbaycan.

SSK Emekli Maaşı Sorgulamak İçin    TIKLAYINIZ!

BAĞ-KUR Emekli Maaşı Sorgulamak İçin    TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı Emekli Maaşı Sorgulamak İçin   TIKLAYINIZ!

 

Emekli Maaşı Sorgulama işlemi Nasıl Yapılır ?

Emekli ve emekli maaşı sorgulama işlemleri e-devlet üzerinden gerçekleşir. Gerekli bilgileri girdikten sonra emekli maaşı hesaplama işleminde bulunabilirsiniz. E-devlet üzerinden yapabileceğiniz bu sorgulama işlemi için bazı soruların cevabını düzgün ve doğru olarak yanıtlamanız gerekmektedir. Çalışma gün sayınızı ve sigorta başlangıç zamanınızı eksiksiz doldurduğunuz zaman, ekranda ne zaman emekli olacağınız görünecektir. Eğer yeterli günü ve yaşınızı belirtilen scalada doldurmuşsanız emekli olmaya hak kazandığınız tarif çıkacaktır ekrana. E-SGM üzerinden yapılan sorgulama işlemi yeni kurulan e-devlet sistemi üzerinden sorgulanmaktadır artık. Bir çok sorgulama işleminin olduğu devlet kapısı olarak bilinen e-devlet ten bir çok sorguyu da kısa sürede yapabilirsiniz. Bağkur maaşı sorgulama ve ssk maaşı sorgulama işlemlerini de yapabilirsiniz. Sitemiz sadece bir aracı site olduğundan bu işlemleri kolaylıkla yapmanız için sizleri sadece kaynak sitelere yönlendirme yapmaktadır. Başka sitelerden yapılan sorgular için  kimlik bilgilerinizi paylaşmamanızı öneririz.

About admin

57 queries 0,425