Ehliyet Sınav Sonuçları Sorgulama

Ehliyet Sınav Sonuçları Sorgulama

Araç kullanmak için trafiğe çıkmadan önce araç kullanımı hakkında ehliyet sahibi olmak zorunluluğu gereklidir. Trafikteki düzen ve güvenliği sağlamak açısından ehliyet sınavı uygulaması çok gerekli bir uygulamadır. Gerekli şartları taşıyan kişiler araç kullanmak için yeterli hale gelmek için ehliyet sınavından başarılı olmak durumundadır. Başarılı olamayanlar araç kullanım hakkını kaybetmektedirler. Son yıllarda çok sayıda artan araç sayısı ile birlikte özellikle büyük şehirlerde trafiğin yoğun olması sebebiyle trafikte yaşanan kazalarda da artış gözlemlenmektedir. Hal böyle olunca bu konuda önlem almak adına trafiğe çıkan kişilerin en iyi şekilde bilinçlendirilmesi zorunlu hale gelmiştir. Bu açıdan ehliyet sınavı eskisine nazaran daha titiz bir çalışma ile yapılmakta ve gerçekten bu işte ehil olan kişilerin trafiğe çıkışına izin verilmektedir.

Ehliyet Sınavı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Araç kullanmak için ehliyet sınavına giren kişilerin ehliyet sınavı sorgulama işlemi için en kolay yol olan e- Devlet sistemini kullanabilirsiniz. Bunun için e- Devlet resmi sitesine giriş yapabilirsiniz. Bunun için verilen adrese tıklayabilir ve buradan e- Devlet şifresi ile giriş yapabilirsiniz. E- Devlet şifresi olmayanlar PTT şubesinden ya da internet bankacılığı aracılığı ile sisteme entegre edilen bankalar yolu ile şifrenizi edinebilirsiniz. E- Devlet şifresi olmayanlar e- Devlet sisteminde bunun yerine mobil imza seçeneğini de tercih edebilirler.

Ehliyet Sınav Sonuçları Sorgulama TIKLAYINIZ

E- Devlet İle Ehliyet Sonuçları Sorgulatın!

Ehliyet sınav sonuçlarını sorgulatmak için E- Devlet ile ehliyet sonuçlarını sorgulatın ve buradan kolay ve hızlı bir şekilde ehliyet sonuçlarınız hakkında bilgi edinin. E- Devlet sistemine giriş yapmak için yukarıda vermiş olduğumuz linke tıklayabilir ve buradan sisteme giriş yapabilirsiniz. E- Devlet şifresi ya da mobil imza yolu ile hangi yolu istiyorsanız o yolla sistemden giriş yapabilir ve ehliyet sonuçlarınızı buralardan aratabilirsiniz. Sisteme giriş yap butonuna tıkladıktan sonra kimliğimi doğrula diyorsunuz. T.C kimlik numaranızı girdikten sonra cep telefonunuzun 10 haneli numarasını da tuşlamanız gerekiyor. Tüm işlemleri sırası ile ve doğru bir şekilde yaptıktan sonra ehliyet sonuçlarınız hakkında bilgi alabilirsiniz.

About admin

83 queries 0,784