E- Devlet Tapu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır

E- Devlet Tapu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Pek çok resmi işlerin öğrenilmesinde yardımcı olan e- Devlet sistemi ile E- Devlet tapu sorgulama işlemleri konusunda da en iyi şekilde yardım alınabilir. Bu sayede üzerinize kayıtlı olan gayrimenkuller hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Üzerinize kayıtlı olan taşınmaz malların tapu bilgilerini bu sistem üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Tapu dairesine gitmenize gerek kalmadan e-Devlet sistemi üzerinden kolayca giriş yapabilir ve gayrimenkulleriniz hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için adresine tıklayabilir ve buradan sisteme giriş yapabilirsiniz. Sisteme girmek için T.C kimlik numarası, mobil imza ve e- devlet şifresi yolunu tercih edebilirsiniz. E- Devlet şifresi ile giriş yapmak için öncesinde e- devlet şifresi edinmeniz gerekir. E- Devlet şifresini edinmenin yollarını yazımızın devamında anlatacağız.

E- Devlet Tapu Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ

E- Devlet Tapu Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır?

E- Devlet üzerinden e- devlet tapu sorgulama işlemleri yapımı için öncelikle vermiş olduğumuz linke tıklamanız gerekmektedir. Linke girdikten sonra e- devlet şifresi ile giriş yapmayı tercih edecekseniz öncelikle şifre edinmeniz gerekir. E- Devlet şifreniz yoksa ya da şifrenizi unuttuysanız şifre edinmek için PTT şubesine ilk şifre alımı için 2 TL, şifre yenilemek için 4 TL karşılığında ücret ödeyerek e- Devlet şifrenizi edinebilirsiniz. Ya da daha kolay bir yol olan internet bankacılığı aracılığı ile sisteme kayıt olan bankalardan şifrenizi kolayca öğrenebilirsiniz.

Sisteme Giriş Yaptıktan Sonra Tapu Sorgulama İşlemlerinizi Yapabilirsiniz

Sisteme giriş yaptıktan sonra ve e- devlet şifrenizi edindikten sonra tapu sorgulama işlemi için e devlet hizmetler bölümünden Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü sayfasına giriş yapabilirsiniz. Bu sayfadan Tapu Bilgileri Sorgulama başlığını seçerek tapu sorgulama işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Taşınmaz gayrimenkulleriniz için tüm güncel bilgilerinizi en doğru şekilde bu sistemden kolayca öğrenebilirsiniz. Tüm tapu bilgileriniz hakkında doğru ve güncel bilgileri bu yolla öğrenebilirsiniz. E- Devlet şifresi olmayanlar T.C kimlik bilgileri ya da mobil imza yolu ile de sisteme giriş yapabilirler ancak e- devlet şifresi edinerek çok daha kolay ve hızlı bir şekilde bilgilere ulaşabilirler.

About admin

71 queries 1,484