E- Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

E- Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

Devlet kurumlarında pek çok resmi işlemlerin yapılmasında kolay bir yol olan e- Devlet şifresi ile pek çok işinizi rahatlıkla halledebilirsiniz. Bu şifre ile SGK, SSK hizmet dökümleri öğrenebilir, sınav sonuçlarınıza ulaşabilir, araç rehin, ipotek ve ceza işlemlerinizi öğrenebilir ve daha pek çok resmi işlemlerinizi halletmek için bu sistemden kolayca giriş yapabilir ve istediğiniz işlemi zahmetsizce yapabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için verilen adresine tıklayabilir ve buraya giriş yapabilmek için T.C kimlik bilgisi, mobil imza gibi yollardan başka e- Devlet şifresi gibi yolu da tercih edebilirsiniz. E- Devlet şifreniz yoksa ya da bir şekilde şifrenizi unuttuysanız e- Devlet şifresi edinmenin yolunu öğrenmek için yazımın devamını okuyabilirsiniz.

E- Devlet Şifresi Almak İçin Ne Yapılır?

E- Devlet Şifresi olmayanlar ya da şifresini unutanlar için e- Devlet şifresi alımı için iki yol vardır. Bunlardan birincisi PTT kurumuna giderek 2 TL karşılığında şifrenizi edinmek. Diğer yol ise online aracılığı ile sistem üzerinden giriş yaparak internet bankacılığı aracılığı ile sisteme giriş yaptıktan sonra şifrenizi edinmektir. Üstte yazmış olduğumuz linke tıkladıktan sonra internet bankacılığı sekmesine tıklayarak e- devlet sistemine dahil olan bankalar aracılığı ile şifrenizi kolayca alabilirsiniz. Akbank, TEB, Odebank, Ziraat Bankası, İş Bankası, Şeker Bank, Yapı Kredi, Kuveyt Türk, Ing Bank, Garanti Bankası, Deniz Bank gibi pek çok bankalardan giriş yaparak şifrenizi edinebilirsiniz.

E- Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

E- Devlet Şifrenizi Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılır?

İnsanlık gereği e- Devlet şifrenizi unutmuş olabilirsiniz. E- Devlet şifresi yenileme işlemleri  için PTT şubesine gitmenize gerek kalmadan online olarak ta e- Devlet şifrenizi yenileme işlemleri yapabilirsiniz. Kullanıcı profilinizde cep numaranızı tanımlandıysa şifreniz zaten kendiliğinden yenilenecektir. PTT şubesinden e-Devlet şifresi alımları ilk alımlar 2 TL sonraki alımlar ise 4 TL olarak tanımlanır. Şifre başvurusu yaparken sistem tarafından geçerli olan kimliğin olması yeterli olacaktır. Ayrıca kimlik fotokopisi çıkarmanıza lüzum yoktur. E- Devlet şifresi pek çok kullanıcı tarafından tercih edilen ve sistem tarafından güvenli olan bir sistemdir.

About admin

83 queries 0,483