E- Devlet Maaş Bordrosu Nasıl Sorgulanır

Devlet kurumları ile ilgili çok sayıda işlemin içinde maaş bordrolarını inceleme işlemleri de yer almaktadır. Her ay çalışanların maaş bordroları erişime açılmakta ve buradan ek ödenekleri, kesintileri takip etmek mümkündür. E- Devlet maaş bordrosu sorgulama işlemi ile online olarak maaş bordroları takip edilebilir. İstenilirse sistemde yazdır butonundan bordronun örneği çıkartılabilir. Maaş bordrosu sorgulama işlemi için öncelikle e Devlet sistemine giriş yapmanız gerekir. Sisteme giriş yapmak içinTıklayınız! . Bu adrese tıklayarak e- Devlet şifresi ile sisteme giriş yaparak gerekli yerlerden girişi takip ederek maaş bodrosunu sorgulatabilirsiniz. Sorgulama işleminin nasıl yapıldığını ayrıntılı olarak anlatmaya çalışacağız.

E- Devlet Sistemi İle Maaş Bordrosu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi öncelikle sisteme giriş yapmanız gerekir. Yukarıda verdiğimiz linke tıklayarak öncelikle e- Devlet sistemine giriş yapabilirsiniz. Ardından varsa e- Devlet şifreniz ile giriş yapabilirsiniz .Yoksa en kısa zamanda e- Devlet şifresi edinin. Sisteme e- Devlet şifresi ve T.C kimlik numaranız ile giriş yaptıktan sonra kimliğiniz doğrulamanız gerekir. Sonrasında sistemde hizmetler bölümünde e- Devlet maaş sorgulama le ilgili arama yaptırarak aradığınız hizmet ile ilgili sorgulama başlatabilirsiniz. Burada ayrıntılı olarak maaş bordronuz ile ilgili doküman karşınıza çıkacaktır. Buradan detaylı olarak maaşınız ile ilgili tüm ayrıntıları öğrenebilirsiniz. İsterseniz yazdır seçeneğinden dökümanını çıkartabilirsiniz.

E-Devlet Maaş Bordrosu Sorgulamak İçin TIKLAYINIZ

E- Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

Gerek şu an yapmak istediğiniz işlem ile ilgili gerek diğer devlet işleriniz için e- Devlet şifresi edinmeniz şarttır. Online olarak zahmetsiz ve kolay bir şekilde maaş bordrosu sorgulama yapmak için sisteme giriş yapmak için bu şifreyi edinmeniz şarttır. Şifresi olmayanlar PTT şubesine giderek 2 TL karşılığında şifrelerini alabilirler. İlk defa e- Devlet şifresi alacaklar için ücretlendirme bu şekildedir. Şifresini unutma gibi nedenle yenilemek isteyen kişiler için ikinci ve sonraki gidişlerinden bu ücret 4 TL olarak ücretlendirilir. Tüm bu işlemlerle uğraşmak istemeyenler online olarak sisteme giriş yaparak bağlı olan bankalar aracılığı ile de internet bankacılığı ile e- Devlet şifrelerini edinebilirler.

About admin

85 queries 0,495