Doğum Parası Sorgulama

Çalışan bir anne iseniz ve artık çocuk yapmanızın zamanı gelmiş ise devlet sizin için bu aşamayı daha önceden düşünmüş demektir. Çalışan annelere sosyal hakların verilmesinde ve bayan çalışma oranın artmasında etkili olacak olan bu adım ile doğan çocuklara devlet tarafından bir defaya mahsus olmak üzere bir miktar ödenek ödenmektedir.

E  Devlet Üzerinden Doğum Parası Sorgulama İşlemi

Her konuda önümüzde bir fener misali klavuz olan e-devlet ile doğum paranızın ödenip ödenmediğini, ne zaman ödeneceği konusunda bilgileri alabilirsiniz. Aşağıda anlatacağımız yolları izleyerek e-devlet kapısından bu konuda tüm bilgileri alabileceksiniz. Biliyorsunuz ki e-devlet sorgulamalarını yapmanız için gerekli olan altı haneli bir şifre almanız gerekmektedir. Eğer halen şifreniz yok ise bunu ptt şubelerinden ufak bir ücret karşılığında alabilirsiniz. Şifreniz var ise artık işleminizi yapmanızda her hangi bir sıkıntı kalmamış demektir. Bunun için öncelikle https://www.turkiye.gov.tr/ adresine girmeniz gerekmektedir. Bunu daha kolay yapmak için aşağıda ki mavi kolona tıklayınız.

E-devlet

Daha sonra belirtilen işlemler menüsünden doğum parası sorgulama alt menüsüne tıklayınız. Bunu da aşağıda kırmızı kutucuk içerisinde paylaşacağım. İşte bu kadar basit.

Doğum Parası Sorgulama İşlemi

 

About admin

83 queries 0,483