Dava Dosyası Sorgulama

Mahkeme durumu ile ilgili bilgilerin öğrenilmesi ve takip edilmesi için Mahkeme Dava dosyası sorgulama işlemi yapılabilir. Dava dosyası sorgulama işlemi yapmak için T.C kimlik numaranız ile giriş yapabilirsiniz. Bu işlem ile mahkeme dava sorgulama hizmetini almanın yanı sıra aynı zamanda Yargıtay dosya sorgulama işlemlerini de yapabilirsiniz. Mahkeme dava sorgulama işlemi ile mahkemeniz ile ilgili tüm detaylı bilgilere ulaşmanız mümkündür. Bun detaylar üzerinden mahkemenizin durumunu kolayca takip etme olanağınız olmaktadır. Bu işlemleri ücretsiz olarak yapabilir ve hiçbir ücret ya da ek masraf ödemeden mahkeme durumunuz ile ilgili bilgileri kolayca öğrenebilirsiniz. Mahkeme durumunuzun ne durumda olduğunu ve mahkeme davanız ile ilgili tüm ayrıntıları sorgulama işlemi yaparak öğrenmeniz mümkündür.

Mahkeme Dosya Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Mahkeme durumunuz ile ilgili tüm merak ettiğiniz bilgileri öğrenmek ve mahkeme davanızın takibini yapabilmek için mahkeme dosya sorgulama işlemleri yapmak için E- Devlet üzerinden öncelikle giriş yapabilirsiniz. E- Devlet sistemine giriş yapmak için E- Devlet şifrenizin olması gerekir. E- Devlet şifrenizi postaneden 2 TL karşılığında edinebilirsiniz.  E- Devlet şifrenizi edindikten sonra sistemden giriş yapmalısınız. Buradan mahkeme dosya sorgulama bağlantılarını takip edebilirsiniz. Gerekli olan mahkeme dava dosyası ile ilgili bağlantıya tıkladıktan sonra mahkeme durumunuz ile ilgili bilgiler ekrana gelecektir. Buradan mahkeme durumunuzu öğrenebilir ve dosya takibinizi buradan kolayca yapabilirsiniz.

E- Devlet Sistemi Üzerinden Kolayca Mahkeme Durumunuzu Takip Edin

Pek çok resmi işlemler bilindiği gibi E- Devlet sistemi üzerinden gerçekleşmektedir. Mahkeme dava dosya sorgulama hizmeti de E- Devlet sistemi üzerinden kolayca yapılabilmektedir. Bu sistem üzerinden şifreniz ile giriş yaparak sonrasında sizden istenen T. C kimlik bilgilerini girerek mahkeme dava dosyası sorgulama işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Aynı şekilde Yargıtay’da olan dosyalarınızın durumunu takip etmek ve Yargıtay dosyalarınız ile ilgili de detaylı bilgi almak için bu sistem üzerinden giriş yapabilirsiniz. E- Devlet şifreniz yoksa bir an önce şifre edinerek tüm resmi işlemlerinizin takibini bu yolla hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

 

About admin

85 queries 2,932