Avea taahhüt sorgulama

Avea taahhüt sorgulama

Avea taahhüt sorgulama

Son günlerde GSM operatörlerinin birbiri ile yarış halinde olması ve daha çok aboneyi kendi taraflarına çekme ve belli bir süre tutma yarışından dolayı taahhütle uygun kampanyalar ve taahhüt ile kullanılan paketlere ek ödeme ile telefon verme kampanyalarında da artış oldu. Avea taahhüt sorgulama işlemi ile konuya daha hakim olabilirsiniz. Bu yüzden abonelerin çok dikkatli davranmaları eğer taahhütü var ise bitiş tarihini iyi takip etmeleri gerekiyor. İşte Avea kullanıcılarının zor duruma düşmemesi için taahhüt öğrenme yolları…

Avea Faturalı Hat Kullanıcılar Taahhüt Zamanlarını Nasıl Öğrenecek?

Faturalı Avea hat sahiplerinin taahhüt zamanını oldukça basit bir yol izleyerek yapabilirler. Avea’nın resmi internet sitesi olan www.avea.com.tr web adresine girip, sağ üst köşede olan Online İşlemler menüsüne tıklamanız gerekiyor. Daha sonra telefonunuzdan *952#’i tuşlayıp ve ardından da arama tuşuna bastığınızda size bir şifre gelecektir. Telefonunuza gelen ve 6 rakamdan oluşan bu şifreyi online işlemler sayfasındaki şifre yazan yere yazmalısınız. Ardından da şifrenin üst tarafında telefon numarası istenen yere de telefon numaranızı yazmalısınız. Bilgileri doğru girdiğiniz takdirde açılan sayfanın orta kısımların sol tarafında taahhüt işlemleri yazısını göreceksiniz. Bu kısımda hattınız ile ilgili kaç taahhütünüzün olduğu, vermiş olduğunuz bu taahhütlerin ne zaman başladığı ve ne zaman biteceği ile ilgili tüm bilgiler bu taahhüt işlemleri bölümünde görünecektir.

Türk Telekom İnternet Sitesine Bağlanmak İçin Tıklayınız. 

Ayrıca bu taahhütlerin yazılı olmadığını belirtmekte yarar var. Eğer taahhüt zamanı boyunca caymazsanız hiçbir zararınız olmayacaktır. Taahhüt verdikten kısa bir zaman sonra bozup numaranızı başka operatöre taşıdığınızda az bir miktar ödersiniz. Ama taahhüt zamanının dolmasına az bir zaman kala sözünüzde durmayıp numarayı başka bir operatöre taşırsanız o zaman taahhüt başlangıç tarihinden o zamana kadar size yapılmış olan tüm indirimler toplu olarak alınacaktır. Bu yüzden taahhüt sorgulamasını yapmadan numarayı başka operatörlere taşımamakta fayda vardır.
Bunun dışında 444 1 500 numarayı arayarak müşteri hizmetleri ile görüşebilir ve bu yolla da hattınızın taahhüt zamanının ne zaman dolacağı ile ilgili bilgileri alabilirsiniz.
Son olarak eğer hattınıza ait aylık fatura bilgileri adresinize geliyor ise taahhüt bilgileri gelen faturanızın alt kısmında ya da arka sayfasında da yazıyor olacaktır.

About admin

79 queries 0,622