Avea taahhüt sorgulama

Avea Hat Borcu Öğrenme

Avea Hat Borcu Öğrenme

Avea aboneleri artık hat borçlarını öğrenmek ve ödeme yapmak için ödeme noktalarına ya da banka şubelerine gitmek zorunda kalmıyor. Avea Hat Borcu Öğrenme Sizde bir Avea abonesi iseniz bu hizmetlerden oturduğunuz yerden faydalanabilirsiniz. Böylece hem zamandan tasarruf etmiş olacaksınız hem de fazladan yol parası vererek borç ödemek için sıralarda perişan olmayacaksınız.

Bu kolaylıklar için birkaç yol var siz hangisini dilerseniz onu kullanarak hattınızın borcunu öğrenmiş olacaksınız

Avea hat borcu öğrenmek için arama yaparak, internet üzerinden sorgulayarak ve kısa mesaj ile sorgulama yapmak gibi yöntemleri kullanabilirsiniz.

Arama Yaparak Hat Borcu Öğrenme

Avea aboneleri hat borcu öğrenmek için 444 1 500 numaralarını tuşlayabilirler ve karşılarına çıkan bant kaydını dikkatlice dinleyerek kendilerine uygun olan servis numarasını seçerek hat borçlarını sorgulayabilirler. Bunun dışında 9333’ü arayıp yine bant kaydı yardımı ile uygun olan rakam tuşlanarak hat borcu öğrenilebilir. Hatta 9333’ü arayıp hat borcu öğrenildikten sonra kredi kartı ile ödeme bile yapılabiliyor.

İnternet İle Hat Borcu Sorgulama

İnternetin hayatımıza girmesi ile birlikte neredeyse tüm işlerimizi bilgisayar başında ya da cep telefonumuzdan halletmeye başladık. Artık borç öğrenmek ve ödemek çok kolay. Eğer sizde bir Avea faturalı hat kullanıcısı iseniz her ay düzenli bir şekilde gelmekte olan faturanızı internet üzerinden kolayca takip edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey Avea’nın resmi internet sitesi olan www.avea.com.tr ‘de olan online işlemler sayfasından sisteme giriş yapmalısınız.

Online işlemler sayfasına tıkladığınızda sizden telefon numaranızı ve şifre isteyecektir. Bunları doldurduğunuzda hattınıza ait herhangi bir borç bulunup bulunmadığını ve gelecek faturanın şimdiye kadar ne kadarını kullandığınızı öğrenebilirsiniz. Eğer ilk defa bu sayfaya girmek istiyorsanız bir şifrenizin olması gerekir. Bu şifreyi de cep telefonunuzda *952#’i tuşlayarak arama tuşuna basarsanız size bir şifre gönderilecektir. Bu tamamen ücretsiz bir uygulamadır.

Kısa Mesaj Göndererek Hat Borcu Öğrenme

Avea aboneleri hat borçlarını öğrenmek için kısa mesaj servisini de kullanabilirler. Kısa mesajla hat borcu sorgulama 2 şekilde yapılabilir.

Birincisi, “Fatura” yazıp “5555”’e mesaj göndermek, ikincisi ise “Guncel” yazıp “5555”’e kısa mesaj göndermek. Her iki yolla da hat borcunu öğrenebilirsiniz. Fakat kısa mesaj ile hat borcu öğrenme işlemleri ücretlidir. Bu yüzden eğer mümkünse diğer ücretsiz yolların kullanılması tavsiye edilir.

 

About admin

71 queries 2,512