At Yarışı Sonuçları Sorgulama

At Yarışı Sonuçları Sorgulama

At Yarışı Sonuçları Sorgulama
At yarışları çok eski dönemlerden bu yana oynana sporlardan biridir. Eski Türk devletleri zamanında dahi bu yarılar farklı şekillerle yapılmaktadır. Günümüz anlamda at yarışları
ticari bir alanda sektör haline gelmiş, at yarışı oyunları üzerinden ciddi bir piyasa oluşmuştur.
At yarışları farklı sistemlere sahiptir. Örneğin yaşa göre yük taşıma ayarı yapılır ve bunun amacı atın genç ve hızlı olmasıyla doğrudan ilgilidir. Yani farklı yaşlardan atlar aynı koşullarda yarışırsa bu yarış adil olmayacaktır. Bu nedenle ağrılık dengesi sağlanır.
At Yarışları Hakkında Bilgi
At yarışları spor dallarında olduğu gibi olabildiğince eşit koşullarda gerçekleşir. Yarıştan önce jokeylerle atlar başlangıç noktasına gelirler. Daha sonra hakemin atışıyla da yarış başlar. Genellikle çim saha üzerinde yapılan yarışlar atların yarışacağı şekilde düzenlenmiştir. Atın yarışta kaymaması, daha hızlı yol alması ve sürücüyle daha rahat yol alabilmesi gibi durumlar için önemlidir. Zemin ne kadar iyi olursa yarış da o kadar çekişmeli olur, çünkü her at kolayca hızlanacak, jokeyle bütünleşmede sorun yaşamayacaktır.
At Yarışları Severler
Günümüz şartlarında at yarışı ilk defa İngiltere’de kurulan Jokey Kulübü’nün düzenlediği etkinlikle yapılmıştır. Bu ilk defa yapılan yarışta 2400 km yol 3 yaş altındaki atlar tarafından koşulmuştur. Türkiye’de at yarışları ise 1600 lü yıllara denk geldiği bilinmektedir. Cumhuriyetin ilanından sonraki dönemde ilk defa 1924 yılında düzenli yarış yapılmaya başlanmıştır. Günümüzde en popüler koşulardan olan Gazi koşusu ilk defa 1927 tarihinde yapılmıştır. Bugün halen Türkiye Jokey Kulübü aracılığıyla İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerle Adana, Bursa, Şanlıurfa’da da at yarışları düzenli olarak yapılmaktadır. Gazi koşusu Türkiye’de aralıksız her yıl yapılan en uzun süre gerçekleşen koşu olarak bilinmektedir.

Tjk nın resmi sitesini buradan ziyaret ederek geçerli tüm bilgileri öğrenebilirsiniz.

At Yarışı Sonuçları Sorgulama
At Yarışı Sonuçları Sorgulama

At Yarışı Sonuçları Sorgulama
Günümüzde yapılan at yarışları Ganyan Bayilerde iddia sistemi şeklinde gerçekleşen bir yarışla farklı bir alanda gelir kapısı haline gelmiştir. Şans oyunu olarak bilinen at yarışları, uzunca bir süredir çoğu kişinin kazançlı çıkmasını sağladığı gibi kaybetmesine de neden olmuştur. İnternet üzerinden yatırdığınız at yarışı sorgulama işlemleri ile kazanıp kazanmadığınızı görebilirsiniz.

About admin

60 queries 0,712