Araç Muayene Sorgulama

Araç Muayene Sorgulama

Trafiğe çıkan her bir aracın belirli bir kaç tane bakımının ve kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Bu kontrollere araç muayenesi denilmektedir. Araç muayenesi devlet tarafından zorunlu tutulan bir durumdur. Araç muayenesi belirli aralıklarda her araç sahibi tarafından yaptırılması gereken bir işlemdir. Ülkemizde araç muayenesi konusunda tek bir yetkili vardır. TÜVTÜRK tarafından tüm ülkede her aracın araç muayenesi yapılmaktadır. Araç muayene sorgulama için de sitemizden yardım alabilirsiniz. Sitemizde araç muayene sorgula kısmından sizden istenilen bilgileri girerek aracınızın muayenesini kolaylıkla ve hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Sorgulama Sırasında Sizden İstenilen Bilgiler

Araç muayene sorgulama ceza almamak için yapmanız gereken bir işlemdir. Eğer aracınızın muayenesini fark etmeden geçirirseniz trafikte ilk yakalandığınız anda ceza yemeniz çok büyük bir olasılıktır. Araç muayenenizi sorgulamanız sırasında sizden istenilen bilgileri doğru şekilde girmelisiniz. Sorgulama alanında sizden istenilen bilgilerden biri plaka numaranızdır. Plakanızı olduğu gibi doğru şekilde girmelisiniz. Ardından arasın en son muayene tarihini de girmeniz gerekmektedir. Bu iki bilgiden sonra araç muayene sorgulamanızı yapabilir ve bir sonraki muayene tarihinizi öğrenebilirsiniz. Bu tarihi bir yere not ederek ya da ara sıra sitemize girip yeniden sorgulama yaparak muayene tarihinizde en yakın TÜVTÜRK şubesinde araç muayenenizi yaptırabilirsiniz.

Hızlı Ve Güvenli

Lütfen linke tıklayarak ilgili sayfaya ulaşınız. 

Sitemizden plakadan araç muayene sorgulama alanını kullanarak sorgulamanızı hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz. Çıkan sonuçlarda aracınızın son muayenesinden geçip geçmediğini, bir sonraki araç muayenenizin ne zaman olacağını ve son muayeneniz ile ilgili diğer bilgileri göreceksiniz. Eğer araç muayenenizin yapılması gereken tarihte yaptırmazsanız ve bu tarihi de bir hayli geçmenize rağmen muayene yaptırmamış olursanız ilk rutin trafik kontrolüne takıldığınızda ciddi cezalar alacağınızı ve aracınızın trafikten men edilerek trafik otoparkına çekileceğini de sizlere bildirmek isteriz. Trafik polislerinin sizi nerede durduracağını net olarak bilemeyeceğiniz için araç muayene tarihinizin geçtiği her gün sizin için risk taşımaktadır. Bunun gibi zor durumlarda kalmamanız için araç muayene zamanınızı net olarak bilmeli ve zamanı geldiğinde kesinlikle gecikmeden muayenenizi yaptırmalısınız.

About admin

82 queries 0,960