Apple Destek ve Servis Sorgulama

Cep telefonlarında kolay bir uygulama olarak online hizmet ile destek verilen Apple Destek ve Sorgulama internet üzerinden kolayca yapılmaktadır. Her üründe olduğu gibi cep telefonlarında da garanti belgesi önem taşımaktadır. Garanti belgesi sıfır telefonlarda daha kolay bir şekilde uygulanırken ikinci el telefonlarda bazı sorunlar yaşanabilmektedir. Apple ile verilen hizmet kapsamında bu durumda destek verilmektedir. İphone garanti sorgulama hizmeti sayesinde bu soruna çok daha kolay çözüm bulunabilmektedir. Bu makalemizde iPhone garanti sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığı ve sunmuş olduğu destek ve kolaylıklardan bahsetmeye çalışacağız. Bu sorgulama işlemleri ile teknik destek süresi ile ilgili de bilgiler alabilirsiniz.

İPhone Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

İPhone destekli cep telefonlarında iPhone sorgulama işlemleri için bazı adımlardan geçmeniz gerekir. Bunları sırasıyla anlatmaya çalışacağız. İlk adım olarak Apple kapsamı denetle sayfası için buraya tıklayın. Ardından karşınıza çıkan sayfada ‘’ Donanımızın seri numarasını girin’’ bölümünde iPhone seri numarası girmeniz gerekir. Kod yazan yere ise ekrandaki kodu girmeniz gerekir. Seri numarasını bilmiyorsanız Ayarlar> Genel> Hakkında> kısmında ‘’Seri numarası’’ yazan yerden seri numarasını öğrenebilirsiniz. Tüm bu işlemleri sırasıyla ve doğru bir şekilde yaptıktan sonra iPhone garanti bilgileri hakkında ayrıntılı olarak bilgileri açılan sayfada görebilirsiniz. Açılan sayfada telefonun satın alma zamanı, teknik destek süresinin ne zamana kadar olduğu, onarım ve servis kapsamı içinde dahil olan durumları ve koruma planı ile ilgili bilgileri öğrenebilirsiniz.

Garanti Süresinin Zamanını Öğrenebilirsiniz

Belirtilen adımları takip ederek açtığınız sayfada İPhone garanti sorgulama işlemleri sonrası da ‘’ Onarım ve Servis Kapsamı’’ bölümünde ‘’ Tahmini Son Kullanma’’ yazan yerde iPhone’un garanti süresinin ne zamana kadar olduğu konusunda tüm bilgileri buradan kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bu şekilde sorgulama işlemi yaparak garanti süresinin ne zamana kadar olduğu, garanti süresiniz geçip geçmediği konusunda detaylı olarak bilgi alabilirsiniz. Garanti süresi devam ediyorsa belirtilen süreye kadar telefonunuzla ilgili sorun varsa sorunu çözmek için ilgili servise telefonunuzu götürebilir ve sorunun çözümü noktasında teknik destek alabilirsiniz.

About admin

82 queries 0,288