Aile Hekim Bilgileri Sorgulama

Aile hekimi hastaların bulundukları bölgede en yakın sağlık kuruluşlarında yardımcı olan doktorlardır. Aile hekim bilgileri sorgulama ile Aile hekiminin hakkında ayrıntılı bilgilere erişmeniz mümkün olmaktadır. Sorgulama işlemi yapmak içim Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesine giriş yapmanız gerekmektedir. Buradan Aile hekiminiz ile ilgili bilgileri öğrenmek için sorgulama işlemleri yapabilirsiniz. Aile hekim bilgileri sorgulama işlemleri ile aile hekiminiz hakkında bilgi edinebileceğiniz gibi aynı zamanda aile hekiminizi değiştirme hakkına da sahip olabilirsiniz. Aile hekimi kişilere belirlenirken kişilerin ikamet durumlarına göz önüne alınır.  Bulunulan adresteki aile hekimini istemiyorsanız aile hekiminizi değiştirebilirsiniz. Ancak bunun için değiştirmek istediğinizi hekimin bakmakla yükümlü olduğu hasta sayısı çok olmaması gerekir.

Aile Hekimi Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Online olarak Aile hekimi sorgulama işlemleri Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesinden yapılmaktadır. Güvenli sorgulama için bu siteye girmek gerekir. Sisteme giriş yaptıktan sonra T.C kimlik numaranızı girerek sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sorgulama sonucunda kişinin kayıtlı olmuş olduğu aile hekiminin isim, soy isim ve bulunduğu sağlık ocağı ile ilgili adres bilgileri öğrenilebilir. Aile hekiminizi değiştirmek için yapmanız gereken nüfus cüzdanınız ile birlikte ikamet ettiğiniz bölgede en yakın sağlık ocağına başvuruda bulunmaktır. Duruma göre gerekli şartlar sağlandığı takdirde aile hekiminizi değiştirebilirsiniz. Şartların uygun olmadığı durumlarda gerekli şartlar yerine gelene kadar eski aile hekiminize devam etmek durumunda kalabilirsiniz.

Aile Hekimi Sorgulama İçin Tıklayınız!

Online Olarak İşlemlerinizi Kolayca Yapın

Yukarıdaki bağlantı adresine tıklayarak online aile hekimi sorgulama işlemleri kolayca yapılabilir. Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesinden giriş yapmak suretiyle hızlı ve güvenilir bir şekilde bu sistem üzerinden sorgulama işlemlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde yapmanız mümkündür. Güvenilir olması açısından Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesi tercih edilmelidir. Diğer sistemlerden de giriş yapılabilse de en güvenilir sorgulama işlemi için Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesi ilk sırada gelmektedir. Buradan aile hekiminiz ilgili sorgulama işlemlerini en iyi şekilde yapabilir ve istediğiniz bilgileri detaylı ve güvenli bir şekilde öğrenerek gerekeni yapabilirsiniz.

About admin

82 queries 0,287