4A Emeklilik İçin Gerekli Evraklar

4A Emeklilik İçin Gerekli Evraklar

Emeklilik, belirli bir çalışma  hayatı sonucunda belirli gün sayısını bitirmiş ve bütün  primleri noksansız  olarak ödenmiş kişilerin çalışma hayatlarını bitirip emekli olması  işlemidir. Bu kişilerin emekli olabilmeleri için başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Bu emeklilik başvurusu, SGK kurumlarından olduğu kadar E-Devlet sistemi aracılığıyla da yapılabilir. Emeklilik başvurusu için gerekli belgeler, emekli olacağınız kuruma göre değişir. Bu yazıda size 4A Emeklilik İçin Gerekli Evraklar hakkında bilgi vereceğiz.

Emeklilik İçin Gerekli Olan Genel Evraklar

Emeklilik için başvuruda bulunacak kişinin fotoğrafını içeren mühürlü bir emeklilik belgesi, ayrıca üç fotoğraf, hangi bankadan emekli maaşı ve ikramiye almasını istedigini belirten bir dilekçe, nüfus cüzdanı fotokopisi, erkekler için askerliğini yaptığına dair belge. Memur ise memurluğa başladığı tarih,okumuş olduğu okulların onaylı diplomaları ,kurum kimliği .Emeklilik için başvuruda bulunan kişi  hem sigortalı hemde kamu hizmetinde çalışmış olması halinde ve çalışma süresi birleştirildiyse bu durumu ve ödeme farkını gösteren belge,ikametgah belgesi  emeklilik için gerekli olan genel belgelerdir.

4A Emeklilik İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

 Gelir vergisinden muaf olduğunuza dair muafiyet evrakı

Sigortalı işten çıktığını gösteren belge

Eksiksiz doldurulmuş tahsis ve talep evrakı

Emekliliğe hak kazanıldığını belirten evrak 4A çalışanlarının emekli başvurusu  için düzenlemeleri  gereken evraklarıdır.

 

 

About admin

83 queries 0,393