Ehliyet Ceza Puanı Sorgulama

Ehliyet Ceza Puanı Sorgulama

Ehliyet Ceza Puanı Sorgulama

Ehliyet Ceza Puanı Sorgulama , Ehliyet almak kadar onu aldığı günden bu güne kadar ilk günkü gibi muhafaza etmek ayrı bir süreç gerekmektedir. Tabi bahsettiğimiz olay sadece Ehliyeti dış etkenlere karşı korumak değil, bazı cezai işlemlere karşı da korumak. Gelişen ve devamlı olarak değişen dünya ve insanların dünyaya getirmiş oldukları kolaylıklar sayesinde artık her adım internet ortamından kameralar sayesinde takip edilmektedir. Eskiden her köşe başında bekleyen trafik polislerinin aksine, her kavşakta ve ışıkta mobese kameraları mevcuttur. İnsan gözünden kaçabilen bir çok hatalı sürüş, bu kameralar sayesinde sıfır hata payı ile çalışabilmektedirler.

Ehliyet Ceza Puanı Kaçtır ?

Ehliyet ceza puanı devamlı olarak değişiklik gösteren bir olay değildir. Ceza Puanı şu anda kullanılan iki farklı ehliyet tipi ile ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan birisi Sürücü Ehliyeti, diğeri Stajyer Sürücü Ehliyeti dir. Sürücü ehliyeti ceza puanı 100 iken stajyer sürücü ehliyet ceza puanları 75 olarak ayarlanmıştır. Peki ama neye göre hesaplanıyor bu Puanlama sistemleri. Aşağıda resimleri paylaştım buradan hangi cezanın kaç puan olduğunu görmeniz mümkün.

Sistem üzerinden ehliyet ceza puanınızı sorgulamak için Tıklayınız..

Ehliyet-ceza-puanı-sorgulama Ehliyet-ceza-puanı-sorgulama2 Ehliyet-ceza-puanı-sorgulama3 Ehliyet-ceza-puanı-sorgulama4 Ehliyet-ceza-puanı-sorgulama5 Ehliyet-ceza-puanı-sorgulama6 Ehliyet-ceza-puanı-sorgulama7 Ehliyet-ceza-puanı-sorgulama8 Ehliyet-ceza-puanı-sorgulama9 Ehliyet-ceza-puanı-sorgulama10

Yukarıda Ehliyet  ceza puanları listesini paylaştım. Umarım işinize yarar. Unutmayın her sene yenilenen ceza puanlarının aynı sene içerisinde 100 olması durumunda ehliyete el konulmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken unsur ise ceza puanının aynı sene içerisinde komple silinmemesidir. Yani bunu şöyle açıklamak gerekirse, 31 aralık 2015 tarihinde kırmızı ışıkta geçtiniz ve bunun yeni yılda sıfırlanmasını bekliyorsunuz, tamda işte burada hata yapıyorsunuz demektir, çünkü sizin bu ehliyet cezanızın sıfırlanması 31 aralık 2016 tarihinde sıfırlanacaktır. Yani her ceza yılı dolduğunda sıfırlanmaktadır.

About admin

84 queries 1,400