Trafik Ceza Sorgulama

Trafik Ceza Sorgulama

Trafik ceza sorgulama, seyir halinde araç kullanan kişilerin farklı gerekçelerle almış olduğu cezaların öğrenilmesi için başvurulan sistemdir.Günümüzde bilgiye ulaşmanın yanı sıra, alışveriş yapma ve online ödemelerde faydalanılan internet ile trafik ceza sorgulama için kurumlara gitmenize gerek kalmadan ödemelerinizi yapabilirsiniz. Trafik ceza sorgulama başta olmak üzere birçok sorgulama alanına hizmet eden sorgulamam.com sitesi ile Emniyet Genel Müdürlüğü’ne gitmenize gerek kalmadan sorgulamam.com ile trafik ceza sorgulama ekranına ulaşabilir, ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Trafikte yapılan bazı hatalar telafisi güç olan sonuçlar doğurabiliyor. Ülkemizde trafik terörünün cana mal olduğu gerçekliği acı bir şekilde karşımızda dururken, düzeni sağlamak için uygulamaya koyulan trafik cezaları caydırıcı nitelik taşımaktadır. Parasal cezalar ile sürücülerin genel geçer kurallara uymasını sağlayan trafik cezası sorgulama için yukarıda vermiş olduğumuz linke tıklayıp Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM)sayfasına giderek trafik ceza sorgulama işleminin ardından ödemenizi yapabilirsiniz.

TRAFİK CEZA SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ...

Trafik Cezası Ödemeleri Nasıl Yapılır?

Trafik cezası ödemesi nasıl yapılır? İşlerinizi aksatmadan internet üzerinden trafik cezası ödeme işlemlerini yapmanın 2 yolu vardır. Birisi linkini vermiş olduğumuz Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) sistemine giriş yapmak diğeri ise Vergi Dairesi’nin internet sitesini kullanmaktır. Sürücülerin yoğun olarak kullandığı EGM siteminden sorgulama yapmak ve ardından ödeme işlerini yürütmek için ihityacınız olan tek şey araç plaka kodunuz ile TC kimlik no veya vergi kimlik numaranızdır. Karşınıza çıkan sorgulama sayfasında sol tarafta bulunan isim – TC kimlik numarası ile sağ tarafta bulunan soyisim-doğum tarihi bilgilerinizi girdikten sonra aşağıda yer alan “doğrula” butonuna basmanız gerekmektedir. Bilgilerinizi eksiksik bir şekilde doldurduktan sonra ödemelerinizi kredi kartı ile de yapabilirsiniz.

Trafik Cezasına Nasıl İtiraz Ederim?

Trafik cezasına nasıl itiraz ederim? sorusuna karşısına çıkan tabloyu kabul etmeyen sürücülerimiz için yanıt verelim. Sorgulama ekranında görmüş olduğunuz cezayı kabul etmiyor ve itiraz hakkınızı kullanmak istiyorsanız aşağıda sıralayacağımız evrakları eksiksiz bir şekilde temin ederek trafik mahkemelerine başvurmanız gerekmektedir. Gerekli olan evrakları sıralayacak olursak;

  • Trafik cezasının karar tutanağının fotokopisi
  • Dava başvuru dilekçesi
  • Ceza kesilen kişinin ehliyetinin ve kimliğinin fotokopileri
  • Araç ruhsat fotokopisi
  • Trafik cezasının tebligat fotokopisi

Belgeleri bir araya getirerek ilgili mahkemeye başvurmanız durumunda itizarınız değerlendirmeye alınacak ve nihai karar tarafınıza bildirilecektir.

 

 

 

About admin

79 queries 1,812